Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

LIPIEC 2022

CZYTAJ

Nowoczesne podłogi (cz. 1)

Rozmowa z Ewą Brożek, dyrektorem handlowym w firmie Goser-Bwm sp. z o.o. prowadzącą działalność związaną z wyposażeniem oraz aranżacją wnętrz.

Nowoczesne podłogi (cz. 1)

Rozmowa z Ewą Brożek, dyrektorem handlowym w firmie Goser-Bwm sp. z o.o. prowadzącą działalność związaną z wyposażeniem oraz aranżacją wnętrz.

Opolski Rynek Nieruchomości

Podłoga inspirowana drewnem i kamieniem. Część 1.

Wnętrze naszego domu, naszego salonu, wnętrze biura, w którym pracujemy, wyposażenie, wystrój, nie mogą być przypadkowe. Od nich zależeć będzie nasze samopoczucie, spokój, komfort wypoczynku, nasze relacje z bliskimi ale też łatwość i koszty utrzymania. Poświęćmy więc nieco czasu na zdobycie informacji na temat rozwiązań, jakie możemy zastosować we własnym domu czy lokalu użytkowym, który prowadzimy.

– Na co powinniśmy zwrócić uwagę, inaczej – co jest ważne lub najważniejsze, kiedy myślimy o naszym wnętrzu?

E.B. – Generalnie wszystko jest ważne i wszystko ma znaczenie. Ważna jest zarówno kolorystyka, dodatki ale też bardzo ważne są materiały – ich jakość oraz to, jak wpływają na nasze samopoczucie czy zdrowie w miejscu gdzie mieszkamy i pracujemy.
Na początku należy postawić sobie pytanie: Co dla nas jest najważniejsze? Co będziemy pasować do czego?
Czy najważniejsze jest wrażenie jakie pomieszczenie ma zrobić na gościu lub na kliencie? Czy może my jesteśmy najważniejsi i ważne jest tylko jak my będziemy odbierać nasze wnętrze? A może trzeba zastosować kompromis? Może w rozważaniach pojawi się potrzeba skorzystania z pomocy profesjonalistów – architektów wnętrz?
Jednym słowem „nasze potrzeby” są najważniejsze.

– Może, w takim razie, parę słów o podłodze. Na co, w takim razie, należy zwrócić uwagę myśląc o wyborze posadzki?

E.B. – Musimy pamiętać, że łatwiej jest nam wymienić sprzęt w pomieszczeniu niż samą posadzkę. Stąd wynika, że jest, albo powinno to być dla nas ważne. Czy mamy w domu ogrzewanie podłogowe? Czy są w domu alergicy, astmatycy, czy ważne są koszty i metody sprzątania, czy możemy lub będziemy w stanie co jakiś czas zlecić cyklinowanie naturalnej drewnianej posadzki? Czy mamy w domu zwierzęta i jak one mogą wpływać na wygląd podłogi? Czy mamy budżet na np. naturalny kamień lub najlepszej jakości naturalne drewno i czy zdajemy sobie sprawę jak należy w konsekwencji o nie dbać? Te i inne podobne pytania pomogą nam w wyborze właściwego dla nas rozwiązania. Nie ma idealnego produktu, który rozwiąże nam wszystkie problemy ale są takie, które pomogą w wielu w/w problemach.

– Co takiego ma pani na myśli?

E.B. – Na tzw. zachodzie od wielu lat królują podłogi LVT – Luxury Vinyl Tiles. Sprzedaje się je w milionach m2. U nas w Polsce oczywiście, funkcjonują już od wielu lat ale w związku z tym, że Polska jest światowym potentatem w produkcji paneli laminowanych, bardzo trudno i powoli przebijają się i wkradają się do naszych łask panele i płytki winylowe LVT.

– A dlaczego warto wybrać panele LVT?

E.B. – Dobre pytanie i bardzo często zadawane przez naszych klientów.

Na początek – co to jest tak naprawdę LVT? LVT – Luxury Vinyl Tiles, czyli luksusowe płytki winylowe. Są to płytki, w różnych rozmiarach i kształtach. Wtedy, kiedy doskonale imitują drewno, przyjmują rozmiar i kształt desek, czy paneli, natomiast gdy udają gres czy kamień, często są prostokątne lub kwadratowe. Mogą też upodabniać się do innych materiałów np. metal, tkanina itd. Swoją strukturą przypominają wykładziny PCW heterogeniczne (warstwowe), jednak w wyglądzie są zasadniczo różne.

Dlaczego LVT?

Po pierwsze – Wygląd
Decydując się na produkty LVT musimy przede wszystkim kochać wygląd podłóg z naturalnego drewna lub kamienia – niezależnie czy lubimy prostotę czy też bardziej wyrafinowany efekt. Możemy wybierać spośród setek różnych stylów, kolorów, odcieni, tekstur i dekoracyjnych wykończeń. Proszę mi wierzyć po ułożeniu nie jesteśmy w stanie odróżnić LVT od naturalnego drewna, tak wspaniale imituje naturalne drewno.

ST14_Cumbrian Stone

Po drugie – Praktyczność
Produkty LVT oferują atrakcyjność drewna i kamienia bez żadnych wad tychże materiałów. Podłogi LVT nadal potrzebują dbałości i uwagi, ale ich utrzymanie i czyszczenie wymaga minimalnego wysiłku. Wszystko, czego im potrzeba to mycie mopem z użyciem odpowiedniego środka czyszczącego. Podłogi LVT nadają się również idealnie do układania na systemach ogrzewania podłogowego.

KP97_classic limed oak

Po trzecie – Odporność
Podłogi LVT doskonale radzą sobie w trudnych warunkach użytkowania w zastosowaniach komercyjnych, mogą więc znieść najtrudniejsze warunki domowe. Podłogi LVT są bardzo trwałe. Gwarancje producentów obejmują okresy nawet od 12 lat i rosną do nawet 20 lat w przypadku naszych najwyższej jakości linii produktów. Uszkodzenie jest mało prawdopodobne, gdy jednak nastąpi, bardzo łatwo jest wymienić element podłogi. Daje to tej posadzce wielką przewagę nad produktami oferowanymi w rolkach, takich jak dywany lub wykładziny dywanowe, linoleum, podłogi winylowe w rolkach czy podłogi panelowe montowane na zatrzask, których uszkodzenie oznacza kosztowną wymianę całej podłogi. Posadzki LVT są odporne na działanie wody.

– Co oprócz podłóg LVT oferuje wasza firma?

E.B. – Wszelkiego typu i rodzaju wykładziny podłogowe do zastosowań domowych, biurowych, hotelowych, meble i krzesła biurowe i oświetlenie.
Ostatnio do naszej oferty weszły elementy dekoracyjne na ścianę tj. beton architektoniczny, elementy dekoracyjne z pianki poliuretanowej pokrytej materiałem z atestami akustycznymi, oraz tapety winylowe. Nieodłączna również pozostaje oferta wykonawstwa zwykłych i specjalistycznych robót wykończeniowych.
Posiadamy szeroką gamę produktów do współpracy z architektami. Serdecznie wszystkich do odwiedzenia naszej siedziby przy ul. Kaszubskiej 3 w .
Bardzo proszę przyjdźcie Państwo i sprawdźcie nas.GOSER-BWM

Najlepsza jakość za bardzo rozsądną cenę.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.

– Dziękuję za rozmowę. Do tematu podłóg i innych aspektów waszej firmy wrócimy w następnym wydaniu.


Zobacz również:

Odra Prestige Apartamenty

Jedyne takie miejsce w Opolu

Apartamenty Vincent Opole

Nowe mieszkania Opole-Gosławice

Klonowe Zacisze

Apartamenty w zabudowie szeregowej w Lędzinach pod Opolem

Luksusowe dwupoziomowe mieszkanie w centrum Opola

108,91 m², 4 pokoje, miejsce postojowe

Lepiej już było

Rynek nieruchomości

OPOLAGRA 2022

Największe targi w południowej Polsce

Opolski Rynek Nieruchomości

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla