Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

CZERWIEC 2022

CZYTAJ

Podłogi imitujące naturalny kamień

LVT – technologia, piękno i funkcjonalność

Podłogi imitujące naturalny kamień

LVT – technologia, piękno i funkcjonalność

Beata Marcinowicz

Podłoga – nasza podstawa, baza wręcz. To od niej zaczynamy urządzanie nowego domu, to ją wystarczy zmienić, by nadać wnętrzu zupełnie odmienny charakter. W naszych mieszkaniach królują tradycyjne panele lub drewniane parkiety. A przecież w czasach tak szalonego designu, jak dziś, mamy możliwość wyboru między różnymi, przeróżnymi wręcz rodzajami podłogi, nie musząc się wcale ograniczać w zakresie kolorów, materiałów czy struktur.

Decydując się na podłogę należy dokonać wyboru najlepszego, na lata, wyboru uniwersalnego, który będzie dawał nam satysfakcję. Dlatego też warto najpierw przeanalizować oferty, jakie znajdziemy na rynku, by nie żałować swojej decyzji.

Nowością, która przebojem weszła na polski rynek są podłogi LVT, czyli Luxury Vinyl Tiles – luksusowe płytki winylowe. Dlaczego luksusowe? Ponieważ są piękne, w fantastycznych odcieniach naturalnych barw, o różnorodnej strukturze, przyjemne w dotyku i szalenie eleganckie. Dlaczego warto postawić na winylową podłogę? To rewelacyjny materiał, który jest odporny na wodę, środki chemiczne, zachowuje kształt i kolor przez cały okres swojej żywotności, idealny do stosowania w prywatnych domach czy obiektach użyteczności publicznej. Podłogi LVT to połączenie elegancji z wytrzymałością, stylu z użytecznością.

podlogi_02

Płytki winylowe kładzie się szybko i łatwo. A ich różnorodność spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. I tak znaleźć możemy płytki imitujące drewniane parkiety czy surowe deski, tkaniny, tradycyjne płytki ceramiczne, a nawet podłogi kamienne, które wzbudzają niezwykłe emocje i mają piękny wygląd.

Rzecz w tym, że naturalny kamień może być trudny w obróbce, a jego waga często stanowi problem, szczególnie, jeśli ma być położony na piętrze. Podłogi LVT są cieplejsze – chłód kamienia i marmuru może być nieprzyjemny przy chłodniejszej pogodzie. Tekstura pomaga uniknąć powstawania śliskich powierzchni, szczególnie w miejscach narażonych na zamoczenie, takich jak łazienki, kuchnie czy przedpokoje.

Imitujące kamienne podłoże płytki LVT mogą dać nam pełną satysfakcję użytkowania przy świetnym efekcie estetycznym. Klienci wybierać mogą spośród wielu wzorów, począwszy od granitów, przez marmury aż po trawertyt, decydując się na idealnie dopasowane odcienie. Tego rodzaju płytki możemy stosować na ogrzewanie podłogowe, bez najmniejszej straty dla jej funkcjonalności i wyglądu. Dzięki temu imitując kamień podłoga okaże się przyjazna, ciepła, bezpieczna.

podlogi_01

Design od zawsze naśladuje naturę. Coraz lepiej zresztą. Dlatego też warto korzystać z możliwości, jakie dają dzisiejsze technologie. Imitujące kamienne podłogi LVT sprawią, że każde wnętrze będzie wyglądać reprezentacyjnie. W jakość i trwałość warto inwestować, bo podłogi winylowe to wybór na długie lata.


Zobacz również:

Odra Prestige Apartamenty

Jedyne takie miejsce w Opolu

Apartamenty Vincent Opole

Nowe mieszkania Opole-Gosławice

Klonowe Zacisze

Apartamenty w zabudowie szeregowej w Lędzinach pod Opolem

Luksusowe dwupoziomowe mieszkanie w centrum Opola

108,91 m², 4 pokoje, miejsce postojowe

Lepiej już było

Rynek nieruchomości

OPOLAGRA 2022

Największe targi w południowej Polsce

Beata Marcinowicz

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla