Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

CZERWIEC 2022

CZYTAJ

Luksusowe podłogi LVT

Wygodna pielęgnacja

Luksusowe podłogi LVT

Wygodna pielęgnacja

Beata Marcinowicz

O podłogach LVT można pisać naprawdę dużo. Luxury Vinyl Tiles, czyli luksusowe płytki winylowe, to płytki, w różnych rozmiarach i kształtach. Doskonale imitują drewno, przyjmując rozmiar i kształt desek, czy paneli, imitując gres czy kamień, często są prostokątne lub kwadratowe. Mogą też upodabniać się do innych materiałów, np. metalu czy tkaniny.  Podłogi LVT nie bez powodu mają w nazwie słowo “luksusowe”. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, praktyczne i co bardzo istotne – piękne!

VG1-7_Bracken_Hallway_LS_CM

Winylowe panele stwarzają możliwość komponowania niezwykle oryginalnego designu podłogi, o bogatej kolorystyce i strukturze. Podłogi te idealnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach , obiektów użyteczności publicznej, hoteli, restauracji, galerii handlowych. Równie elegancko prezentować się będą w stylizowanych przestrzeniach wiejskiego dworku, miejskiej kamienicy a nawet muzeum czy galerii sztuki.

Każde piękno należy pielęgnować z zaangażowaniem i stosując odpowiednie środki. I chociaż podłogi LVT są niezwykle trwałe, odporne na wilgoć i kurz, w zasadzie wymagają mniejszego nakładu pracy niż na przykład podłogi drewniane czy kamienne. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób dbać o nie, by służyły nam długo i zawsze dobrze wyglądały.

Do paneli winylowych poleca się używać olejowych preparatów ochronnych, na przykład marki RZ, które zniwelują drobne zarysowania i pokryją podłogę warstewką niewidzialnego filmu ochronnego. Podobne zadanie mają  lakiery do paneli LVT. Pokryte nimi podłogi są bardziej odporne na wilgoć, co ma szczególne znaczenie w kuchni czy łazience, lecz również chronione przed zarysowaniem. Tego typu produkty wzbogacają powierzchnię płytek winylowych, pielęgnując jej fakturę i kolor. Mycie tego rodzju powierzchni powinno odbywać się regularnie i przy zastosowaniu specjalistycznych produktów. Wystarczy jeden środek do mycia, by nasza podłoga wyglądała rewelacyjnie, była higieniczna i przyjemna w dotyku. System do pielęgnacji podłóg winylowych marki RZ mieści w sobie pełną gamę odpowiednich preparatów. Dzięki czemu płytki zachowują swoje właściwości naprawdę długo.

LM02_Guernsey_Kitchen_LS2

Pielęgnując podłogę winylową nie należy stosować mydła, wszelkiego rodzaju proszków do czyszczenia, które mogą nam zarysować panele, środków z acetonem czy rozpuszczalników. Jeśli pojawią się na niej plamy trzeba usunąć je jak najszybciej. Pod nogi krzeseł czy stołu przyklejmy filcowe podkładki, by zminimalizować ryzyko zarysowania podłogi. Nie stawiajmy też gorących przedmiotów bezpośrednio na podłogę ani przedmiotów z gumową podstawą, gdyż mogą pozostawiać ślady.

GOSER-BWMPłytki LVT sprawiają, że nasze wyglądają niezwykle elegancko, są funkcjonalne, a dbanie o czystość zajmuje nam znacznie mniej czasu niż w przypadku innych podłóg. Podłoża winylowe sprawiają, że wnętrza są ciepłe, przyjazne ich mieszkańcom, pozwalają się odprężyć i żyć tak, jak chcemy.


Zobacz również:

Odra Prestige Apartamenty

Jedyne takie miejsce w Opolu

Apartamenty Vincent Opole

Nowe mieszkania Opole-Gosławice

Klonowe Zacisze

Apartamenty w zabudowie szeregowej w Lędzinach pod Opolem

Luksusowe dwupoziomowe mieszkanie w centrum Opola

108,91 m², 4 pokoje, miejsce postojowe

Lepiej już było

Rynek nieruchomości

OPOLAGRA 2022

Największe targi w południowej Polsce

Beata Marcinowicz

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla