Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

MAJ 2022

CZYTAJ

Historyczna decyzja – Duże Opole

Od stycznia 2017 r. Opole powiększy się o 12 sołectw

Historyczna decyzja – Duże Opole

Od stycznia 2017 r. Opole powiększy się o 12 sołectw

Opolski Rynek Nieruchomości

O poszerzeniu granic naszego miasta mówiło się od dawna. Już wkrótce, bo 1 stycznia 2017 r., słowa staną się faktem i Opole zyska ok. 5,3 tys. hektarów powierzchni oraz ok. 9,5 tys. mieszkańców.

Jak wielokrotnie mówił prezydent Wiśniewski, większe Opole jest konieczne dla rozwoju naszego regionu i utrzymania województwa w jego aktualnych granicach. W opinii prezydenta miasta, Opole ma teraz szanse stać się konkurencyjne wobec sąsiadujących z nami dużych ośrodków, jak Wrocław i Katowice. Oznacza to większe otwarcie na inwestycje, pod które już wkrótce zagospodarowane zostaną tereny gmin i sołectw przyłączanych do miasta, wzrost komfortu życia mieszkańców, którzy korzystać będą mogli nie tylko z komunikacji miejskiej, lecz również ze wszelkich innych praw należnych osobom zameldowanym w Opolu, np. miejskie żłobki i przedszkola, Opolska Karta Rodziny itp. Ważne jest także, iż z czasem nieruchomości mieszkańców przyłączanych terenów zyskają na wartości, a powszechnie wiadomo, że ceny gruntów w Opolu są wysokie.

Prezydent Miasta Opola

Po pozytywnej decyzji Wojewody Opolskiego dotyczącej wniosku o poszerzenie granic miasta, dokumenty trafiły do Rady Ministrów, która 19 lipca br. zatwierdziła projekt prezydenta Wiśniewskiego, choć w nieco okrojonej wersji. I tak oto decyzją Rady Ministrów już wkróce Opole powiększy się o 12 sołectw:
1. Chmielowice
2. Żerkowice
3. Winów
4. Karczów
5. Wrzoski
6. Sławice
7. Czarnowąsy
8. Krzanowice
9. Świerkle
10. Borki
11. Dobrzeń Mały
12. Brzezie

mapa-powiekszone-opole

„Duże Opole staje się faktem. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt „Dużego Opola”. Mam świadomość, że droga do tego miejsca nie była łatwa i pozbawiona emocji. Jednak dobre rzeczy często rodzą się z trudem. Z całych sił będę zabiegał o to, żeby także nowi mieszkańcy Opola szybko odczuli pozytywne skutki tego procesu” – skomentował dzisiejszą decyzję Rady Ministrów prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Źródło: www.opole.pl

Opolski Rynek Nieruchomości

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla