Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

MAJ 2024

CZYTAJ

Franczyza jako klucz do sukcesu w nieruchomościach

Z Piotrem Ociepa, dyrektorem zarządzającym firmy Investor Nieruchomości rozmawiał Mariusz Ciołeszyński

Franczyza jako klucz do sukcesu w nieruchomościach

Z Piotrem Ociepa, dyrektorem zarządzającym firmy Investor Nieruchomości rozmawiał Mariusz Ciołeszyński

Opolski Rynek Nieruchomości

Ten artykuł liczy 1151 słów i przeczytasz go w około 3 min. i 50 sek.

Red. Mariusz Ciołeszyński – Czy w dzisiejszych czasach warto otworzyć własne biuro nieruchomości?

Piotr Ociepa – Zawsze warto. Praca w tej branży daje bardzo dużo satysfakcji. Jest to praca z ludźmi, wciąż nawiązuje się nowe kontakty. Jeśli ktoś lubi pracę z drugim człowiekiem, na pewno się w niej odnajdzie. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to również satysfakcja finansowa często nieosiągalna w innych branżach. Jednakże praca w nieruchomościach nie jest dla każdego. Praca ta wymaga szczególnych predyspozycji i kwalifikacji. Osoby planujące otwarcie własnego biura nieruchomości muszą posiadać zdolności menedżerskie, handlowe, muszą też dobrze orientować się w przepisach prawa. Ponadto powinny charakteryzować się wysoką kulturą osobistą oraz etyką zawodową. Ważnym elementem jest również chęć ciągłego szkolenia się oraz podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Investor Nieruchomości

Red. – Czy franczyza pomoże osiągnąć sukces w prowadzeniu własnego biura nieruchomości?

P.O. – Franczyza jest doskonałym rozwiązaniem. Przedsiębiorca dostaje wówczas gotowy schemat, z którego może korzystać oraz wsparcie merytoryczne, marketingowe i dostęp do sprawdzonego know-how. Nowym firmom trudno jest się przebić na tym rynku, a działając w ramach ogólnopolskiej sieci automatycznie zyskuje się przewagę i zaufanie klientów. Już w pierwszym dniu pracy franczyzobiorca określa się jako przedstawiciel biura działającego na rynku nieruchomości od kilkunastu lat, za którym stoi doświadczenie i profesjonalizm. Na korzyść franczyzy przemawia także dostęp do sprawdzonych metod marketingowych, szkoleń i systemu procedur. Znaczenie ma również fakt, że funkcjonując w sieci, optymalizuje się koszty działalności. Mniej wydaje się chociażby na reklamę czy usługi prawne. Stosowanie sprawdzonych metod sprawia, że przedsiębiorca nie uczy się rynku metodą prób i błędów, na których często traci, lecz od razu zaczyna zarabiać.

Red. – Kto może zostać franczyzobiorcą?

P.O. – Z franchisingu korzystać mogą zarówno osoby mające już doświadczenie w tej branży, jak również takie, które dopiero chcą rozpocząć pracę na rynku nieruchomości. Aktualnie jest to najbardziej powszechny na świecie model biznesowy w tej dziedzinie. Wszystkie liczące się biura nieruchomości działają w oparciu o franczyzę. Ten sposób się sprawdza i pozwala rozwijać biznes wielopłaszczyznowo, bez ponoszenia ryzyka w zakresie budowania marki, pozyskiwania zaufania klientów, tworzenia procedur.

Red. – Czy franczyzobiorca otrzymuje wsparcie przy wykonywaniu czynności pośrednictwa?

P.O. – Franczyzobiorca ma swojego mentora, z którym w każdej chwili może się skonsultować, poradzić, otrzymać potrzebne informacje. Mentor jest do dyspozycji partnera zawsze i na każdym etapie współpracy, nie tylko na początku. Daje to ogromny komfort franczyzobiorcy, który w każdej chwili może na swojej drodze napotkać nieprzewidziane trudności i pokonać je z pomocą centrali.
Ponadto partner dostaje markę, która daje prestiż i zaufanie klientów, prawo do posługiwania się znakiem towarowym, dostęp do wypracowanego i sprawdzonego know-how, jak również sprawdzone standardy obsługi klienta oraz dostęp do umów pośrednictwa, które nie naruszają praw konsumentów, są zgodne ze standardami zawodowymi w naszej branży. Istotną kwestią są również procedury, do jakich ma dostęp każdy z partnerów. Dzięki temu od początku wiedzą oni, w jaki sposób wykonywać czynności pośrednictwa oraz jak postępować w sytuacjach kiedy nieruchomość wymaga uregulowania stanu prawnego. Franczyzobiorca otrzymuje również prawo do uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach dla siebie i swoich pracowników.

Red. – Co obejmują szkolenia dla franczyzobiorców?

P.O. – Dzięki szkoleniom partnerzy dowiedzą się więcej na temat rynku nieruchomości, zasad obsługi klientów, podstaw prawnych niezbędnych do prowadzenia działalności. Prowadzone są również warsztaty technologiczne, podczas których poznaje się narzędzia informatyczne niezbędne w naszej pracy, a które otrzymuje się wraz z podpisaniem umowy franczyzowej. Szkolenia organizowane są cyklicznie, wszystko po to, by na bieżąco uzupełniać swoją wiedzę w zakresie ciągle zmieniających się przepisów prawa oraz uczyć się skutecznego i nowoczesnego marketingu nieruchomości.

Red. – Czy franczyzodawca pomaga w rekrutacji agentów?

P.O. – Franczyzodawca oferuje pomoc na wielu płaszczyznach, również w rekrutacji nowych agentów. Jest to kluczowa sprawa dla każdego nowego biura nieruchomości, od kwalifikacji i zaangażowania pracowników zależy powodzenie biura i jego przyszłe zyski. Pomoc ta polega między innymi na zamieszczaniu przez Franczyzodawcę profesjonalnych ogłoszeń na specjalistycznych portalach rekrutacyjnych czy przekazaniu profesjonalnej umowy i warunków współpracy z agentem. Nowo zatrudnieni agenci uczestniczą w szkoleniu wstępnym, warsztatach technologicznych oraz w cyklicznych szkoleniach organizowanych przez sieć.

Red. – Z czego wynikają niższe koszty prowadzenia franczyzowego biura nieruchomości?

P.O. – Dzięki umowie franchisingowej partner ponosi znacznie mniejsze koszty marketingowe i prawne. A to lwia część opłat, jakie przychodzi nam ponosić prowadząc własny biznes. Franczyzobiorca otrzymuje bezpłatny dostęp do kilkudziesięciu portali internetowych, na których może zamieszczać swoje ogłoszenia. Trzeba pamiętać, że opłaty za tego typu ogłoszenia są relatywnie wysokie. Franczyzobiorca posługuje się w swojej pracy ogólnopolską stroną internetową centrali, nie ponosząc kosztów na opracowanie i wykonanie swojej strony, a co za tym idzie nie płaci za domenę, hosting czy pozycjonowanie, gdyż dostaje gotowe, doskonałej jakości narzędzie do pracy. Podobnie jest ze szkoleniami, które dla naszych partnerów są bezpłatne. Właściciel biura nie musi więc zapewniać udziału swoim pracownikom w płatnych szkoleniach. Analogicznie rzecz się ma z materiałami reklamowymi. Tutaj również minimalizujemy koszty korzystając z gotowych projektów oferowanych przez sieć. Do dyspozycji partnerów oddajemy teczki, kalendarze, długopisy, wizytówki i wiele innych, potrzebnych w codziennej pracy materiałów promocyjnych. Partnerzy mogą nabyć wszystkie materiały promocyjne bezpośrednio w centrali, w cenach hurtowych zaoszczędzając tym samym nie tylko pieniądze, ale i czas.

Red. – Jak można przyłączyć się do ogólnopolskiej sieci Investor Nieruchomości lub uzyskać więcej informacji?

P.O. – Wszystkich rozważających włączenie się do ogólnopolskiej sieci Investor Nieruchomości zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego pod nr 660 993 014 lub drogą mailową pod adresem [email protected], gdzie chętnie udzielę informacji na temat historii firmy, filozofii jej działania, różnic między naszą siecią a konkurencją oraz na temat warunków finansowych franczyzy. Na spotkaniu osobistym w jednym z naszych oddziałów przygotowujemy wstępny biznesplan dla danego miasta, dokonamy analizy lokalnego rynku nieruchomości pod względem konkurencji i liczby przeprowadzanych transakcji. Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.investor.net.pl oraz naszego profilu na www.facebook.com/InvestorPolska.


Zobacz również:

Osiedle Belweder Park w Nysie

Dziennik Budowy Maj 2024

Nowe mieszkanie 37 m² w Brzegu

2 pokoje na nowym osiedlu

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem

Nowy dom w zabudowie szeregowej, z ogrodem

Domy wolnostojące CALM HOUSE

Oferta sprzedaży – 3 różne domy

Opolski Rynek Nieruchomości

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł

Rynek Nieruchomości Opole Nowe Mieszkania Domy Apartamenty Rynek pierwotny Rynek wtórny

Na sprzedaż nowy dom 138 m² w Opolu - Opolski Rynek Nieruchomości

Na sprzedaż nowy dom 138 m² w Opolu

Dom o pow. użytkowej 103 m², z garażem 19 m²

4-pok. mieszkanie 149 m² Opole ul. Kośnego - Opolski Rynek Nieruchomości

4-pok. mieszkanie 149 m² Opole ul. Kośnego

Umeblowane, sprzęt AGD, kominek

Działka 53 ary z lasem i dostępem do Wisły - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka 53 ary z lasem i dostępem do Wisły

Działka w Wyszogrodzie, ok. 50 km od Krakowa

ALMAR - Podłogi i drzwi Opole - sprzedaż i montażPartner

ALMAR

Podłogi i drzwi Opole - sprzedaż i montaż

Mieszkanie 33 m² na Zaodrzu - Opolski Rynek Nieruchomości

Mieszkanie 33 m² na Zaodrzu

Nowoczesna kawalerka z klimatyzacją

Działka 41 arów Opole-Wrzoski - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka 41 arów Opole-Wrzoski

Zobacz szczegółowy raport o działce

Ośrodek jeździecki Bierdzany - Opolski Rynek Nieruchomości

Ośrodek jeździecki Bierdzany

Kompleksowa oferta sprzedaży - działki i budynki

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem

Nowy dom w zabudowie szeregowej, z ogrodem

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach

Dom 110 m², działka 400 m²

PAWLIK Budownictwo - Kompleksowe usługi budowlane na terenie całej PolskiPartner

PAWLIK Budownictwo

Kompleksowe usługi budowlane na terenie całej Polski

Dom wolnostojący blisko Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom wolnostojący blisko Opola

Dom 136 m², działka 750 m²

Działka budowlana 60 ar w pobliżu Krakowa - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana 60 ar w pobliżu Krakowa

Działka w Paszkówce - 5950 m², uzbrojona, z dostępem do drogi

Bez pośredników mieszkanie do wynajęcia: Wynajmij mieszkanie bez pośredników i ciesz się komfortem zamieszkania.