Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

GRUDZIEŃ 2022

CZYTAJ

Jak promieniowanie elektromagnetyczne wpływa na człowieka

Promieniowanie elektromagnetyczne jest wszechobecne. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę, że może być groźne dla zdrowia, szczególnie dzieci. Uświadamia nam to dr Józef Krop w swojej ksiażce “Ratujmy się! Podręcznik medycyny ekologicznej”.

Jak promieniowanie elektromagnetyczne wpływa na człowieka

Promieniowanie elektromagnetyczne jest wszechobecne. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę, że może być groźne dla zdrowia, szczególnie dzieci. Uświadamia nam to dr Józef Krop w swojej ksiażce "Ratujmy się! Podręcznik medycyny ekologicznej".

Beata Marcinowicz

461

Postęp techniczny sprawia, że żyjemy łatwiej, szybciej, przyjemniej. Mamy dostęp do wielu wspaniałych wynalazków, mamy możliwość podziwiania całego świata z własnego , możemy kontaktować się z kim chcemy i gdzie chcemy. Jednak urządzenia takie jak telefon, telewizor, komputer, telefon, emitują promieniowanie, które może być groźne dla zdrowia i życia.

Zdrowy według dr. Kropa

W swojej książce “Ratujmy się. Podręcznik medycyny ekologicznej” dr Krop zwraca naszą uwagę na to, jak wieloma przedmiotami, które stanowią potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia, się otaczamy. Praktycznie cały czas jesteśmy w polu działania pola elektromagentycznego, które powstaje poprzez nagromadzenie się ładunków elektrycznych pochodzących ze wszelkiego rodzaju urządzeń  również AGD: telefony komórkowe, anteny telewizyjne i radionadawcze, kuchenki mikrofalowe, alarmy mikrofalowe, systemy radiokomunikacyjne, radary, systemy komunikacji satelitarnej, lodowki, komputery, telewizory, łóżka wodne, golarki, suszarki do włosów,  komputery. Warto przeanalizować, czy wszystkie te przedmioty są nam faktycznie potrzebne i nauczyć się korzystać z nich bezpiecznie.

Jak działa promieniowanie elektromagnetyczne na człowieka?

Stałe przebywanie w polu elektromagnetycznym wpływa na wiele obszarów funkcjonowania człowieka. Przede wszystkim sprawia, że czujemy się źle, dopada nas depresja, mamy zaburzenia snu, czujemy wewnętrzny niepokój, często się irytujemy. To niezwykle drażliwy temat, gdyż objawy niegatywnego działania pola elektromagnetycznego tłumaczyć można na wiele sposobów, zmianami hormonalnymi, porą roku, brakiem witaminy D czy stresem w pracy. Innymi objawami działania pola eketromagnetycznego są choroby autoimmunologiczne, coraz powszechniejsze, np. Hashimoto, podatność na infekcje, zaburzenia widzenia, migreny, arytmia serca, problemy z zajściem w ciążę i jej utrzymaniem, a nawet nowotwory.

Szczególną uwagę należy zwrócić na zachowanie dzieci, które z powodu promieniowania cierpią na zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość ruchową lub apatię. Problemy podczas odrabiania lekcji czy z zasypianiem mogą mieć duży związek z nagromadzeniem pola elektromagnetycznego w .

Ograniczanie działania pola elektromagnetycznego

Jeśli chcemy czuć się lepiej najlepiej w ogóle nie korzystajmy z urządzeń wytwarzających pole elektromagnetyczne. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest możliwe, dlatego też dopilnujmy, na ile to możliwe, by jego oddziaływanie było jak najmniejsze. Przede wszystkim sprawmy, by nasze sypialnie były wolne od sprzętów elektronicznych. Nie zostawiajmy  w nich na noc telefonów, komputerów, tabletów. A już na pewno nie włączonych, ani w trybie stand by ani podłączonych do prądu. Szczególną troską otoczmy dzieci. W ich pokojach w ogóle nie powinny znajdować się telewizory czy komputery. Ważne jest także, by kable nie przechodziły pod łóżkami, a wzdłuż ścian i to jak najdalej od naszych głów. Siadajmy co najmniej 2 m od telewizora, nie kładźmy laptopa na kolanach i nie nośmy komórek w kieszeniach. Jeśli dużo rozmawiamy przez telefon, korzystajmy ze słuchawek lub zestawu głośnomówiącego.

Dzieci co najmniej do 4 roku życia w ogóle nie powinny miec kontaktu z telewizorem czy komputerem. Nie jest to łatwe, ale nie niemożliwe. Wychowanie bez telewizora sprawia, że dziecko jest spokojniejsze, łatwiej się koncentruje, lepiej sypia i po prostu lepiej się rozwija. Pamiętajmy, że telewizja uzależnia, a szybko zmieniające się obrazy negatywnie wpływają na mały mózg.

W kuchni nie korzystajmy z kuchenki mikrofalowej. Nie tylko silnie promieniuje, ale też może zmieniać pierwotny kształt chemiczny potraw, a przez to wpływać na nasze zdrowie. Znacznie zdrowiej jest podgrzewać jedzenie w garnku, na gazie lub kuchence elektrycznej.

Jeszcze innym problemem jest Wi-Fi, wszechobecne już teraz. A przecież to równiez promieniowanie. Groźne dlatego, że przenika nas już wszędzie: w miejscu pracy, w , w miejskich autobusach, w urzędach a nawet w owartej przestrzeni publicznej. Pytanie jednak, czy ten upragniny dostęp do internetu nie kosztuje nas zbyt dużo? Teorii jest kilka, jednak warto ograniczyć kontakt z Wi-Fi i wyłączać je przyjamniej na noc.

Mniej znaczy więcej

Jeśli chcemy żyć długo i zdrowo, postawmy na minimalizm. Ograniczmy liczbę elektro sprzętów w . Pomyślmy, czy naprawdę każdy członek rodziny musi mieć swojego laptopa i tablet? Dopilnujmy, by wszystkie gniazda były dobrze uziemione i wyłączajmy urządzenia z prądu. Nie są to czynności wymagające dużych nakładów czasowych, a tylko kwestia przyzwyczajenia.

Jeśli chcemy przekonać, jak wpływają na nas fale elektromagnetyczne, zróbmy sobie małe wakacje od wszelkiego rodzaju sprzętu. Wtedy naprawdę odpoczniemy, poczujemy przyjemność z ciszy i zyskamy nowe spojrzenie na świat.


Zobacz również:

SaniWell – wykończenia wnętrz

Usługa “wchodzisz i mieszkasz”, czyli więcej niż “pod klucz”

Co słychać w firmie Rembud

Prosto od opolskich deweloperów

Apartamenty Eko Park

Równolegle prowadzone są prace przy trzech budynkach

Apartamenty Perłowe Opole-Górki – dwukondygnacyjne domy

Apartamenty 80,85 m², 4 pokoje, 2 miejsca postojowe

Działka budowlana 31 arów Opole-Wrzoski

Możliwość podziału na 3 działki

Śpij dobrze

Materace SENPO

Beata Marcinowicz

Udostępnij ten artykuł

Rynek Nieruchomości Opole Nowe Mieszkania Domy Apartamenty Rynek pierwotny Rynek wtórny

Domy w zabudowie bliźniaczej - Opolski Rynek Nieruchomości

Domy w zabudowie bliźniaczej

Opole - Chmielowice, ul. Bankietowa

Małe mieszkania Opole ul. Katowicka - Opolski Rynek Nieruchomości

Małe mieszkania Opole ul. Katowicka

Doskonała lokalizacja, idealna inwestycja pod wynajem

Domy szeregowe 80 m² z ogródkiem i miejscem postojowym - Opolski Rynek Nieruchomości

Domy szeregowe 80 m² z ogródkiem i miejscem postojowym

Nowe osiedle na ul. Jana Kwoczka, Opole - Wójtowa Wieś

Osiedle Górki – domy pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Osiedle Górki – domy pod Opolem

Komfort i piękno przyrody blisko Opola

Gotowe domy w zabudowie bliźniaczej Opole-Chmielowice - Opolski Rynek Nieruchomości

Gotowe domy w zabudowie bliźniaczej Opole-Chmielowice

Nowe domy z rekuperacją i pompą ciepła

Apartamenty Vincent Opole - Opolski Rynek Nieruchomości

Apartamenty Vincent Opole

Nowe mieszkania Opole-Gosławice

Osiedle Górki – działki budowlane pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Osiedle Górki – działki budowlane pod Opolem

Komfort i piękno przyrody blisko Opola

Działka budowlana Opole ul. Wrocławska - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana Opole ul. Wrocławska

Działka 46 arów naprzeciwko C.H. Karolinka

Klonowe Zacisze - Opolski Rynek Nieruchomości

Klonowe Zacisze

Apartamenty w zabudowie szeregowej w Lędzinach pod Opolem

Centrum Budowlane MARBETPartner

Centrum Budowlane MARBET

Materiały budowlane - sklep i hurtownia budowlana

Apartamenty Perłowe – domy tańsze od mieszkań - Opolski Rynek Nieruchomości

Apartamenty Perłowe – domy tańsze od mieszkań

Apartamenty 80,85 m² w Górkach pod Opolem

Zacisze Aleja Parkowa - Opolski Rynek Nieruchomości

Zacisze Aleja Parkowa

Domy w zabudowie bliźniaczej Opole-Chmielowice