Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

LIPIEC 2022

CZYTAJ

Opolskie tereny inwestycyjne

Rozwój znaczy postęp. To także inwestycje, nowe miejsca pracy i wyzwanie dla władz regionu, którym zależy na rozwoju przemysłu i usług. W zasobach miasta przygotowanych jest kilkadziesiąt terenów pod inwestycje i pakiet pomocowy dla firm rozpoczynających działalność w Opolu.

Opolskie tereny inwestycyjne

Rozwój znaczy postęp. To także inwestycje, nowe miejsca pracy i wyzwanie dla władz regionu, którym zależy na rozwoju przemysłu i usług. W zasobach miasta przygotowanych jest kilkadziesiąt terenów pod inwestycje i pakiet pomocowy dla firm rozpoczynających działalność w Opolu.

Beata Marcinowicz

Powodzenie biznesu zależne jest od wielu czynników. Jednym z nich jest miejsce prowadzenia działalności. Najlepszy nawet pomysł może okazać się porażką, jeśli zostanie źle umiejscowiony. Optymalne tereny pod inwestycje muszą łączyć w sobie wiele zalet przy minimalnej liczbie wad. Władze mają opracowany pełen program inwestycyjny, a liczba terenów pod inwestycje jest imponująca.

Zainteresowani wybierać mogą spośród kilkudziesięciu miejsc na terenie , które warto i trzeba zagospodarować. Skorzysta na tym nie tylko stolica województwa i jej mieszkańcy, ale też inwestor, gdyż ma wielki potencjał i z owartymi ramionami przyjmuje dziedziny biznesu, które w innych miastach Polski nie zostały zaakceptowane.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna i nie tylko

W bogatej ofercie znajdują się lokalizacje kierowane do dużego biznesu, przygotowane pod zakłady produkcyjne lub usługowe. Większość z nich znajduje się w obszarze opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Północnej. Tutaj do dyspozycji inwestorów znajduje się 40 ha dobrze skomunikowanych z miastem terenów. Wielką zaletą tego miejsca jest fakt, że z ul. Północnej bez kłopotu odbywać się może transport do autostraty A4 oraz w każdy inny region Polski.

Poszukujący terenów pod obiekty biurowe mają możliwość zakupu dzialek przy ul. Wrocławskiej. To świetna lokalizacja ze względu na bliskość centrum i łatwy dojazd do niego dojazd. Znaczenie ma również fakt, że z tej części bez kłopotu dostać się można na obwodnicę i do autostrady A4. Atrakcją jest również sąsiedztwo Centrum Handlowego Karolinka i Centrum Wystwienniczo-Konferencyjnego.

Inwestycje w sport, rekreację, usługi

Zainteresowani podjęciem aktywności w zakresie usług rekreacyjnych i turystycznych skorzystać mogą z terenów w dzielnicy Maliny, przy zbiorniku wodnym, z którego korzysta wielu Opolan. To jedno z najbardziej obleganych miejsc, które ma bardzo duży potencjał. Inną propozycją jest działka przy ul. Wrocławskiej o powierzchni nieco ponad 3 ha, w spokojnej części miasta dobrze skomunikowanej zarówno z centrum miasta, jak i okolicznymi wsiami.

Mieszkańcy mają świadomość tego, jak ciasne jest nasze śródmieście. Brakuje miejsc parkingowych, trudno o nowe lokalizacje pod budownictwo. W ofercie Urzędu Miasta pojawiają się jednak tereny pod inwestycje zlokalizowane właśnie w centrum. Inwestorzy wybierać mogą spośród kilku lokalizacji, na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Reymonta, przy ul. Sienkiewicza czy Plebiscytowej. To świetne miejsca pod obiekty biurowe lub usługowe, dla funkcjonowania których ważna jest bliskość budynków użyteczności publicznej, instytucji kultury, uczelni wyższych.

Duże od stycznia 2017

Już wkrótce liczba terenów pod inwestycje w będzie większa. A to za sprawą przyłączenia do miasta kilkunastu sąsiadujących sołectw. Jest to sprawa niezwykle ważna dla przyszłości regionu, szczególnie w kontekście jego wyludniania się. Trudno zatrzymać młodych, aktywnych ludzi, jeśli nie mają oni możliwości rozwoju, podejmowania nowych wyzwań, pracy na atrakcyjnych warunkach. Dobrze przygotowana oferta inwestycyjna stanowi punkt wyjścia do działać na rzecz tych właśnie młodych osób.


Zobacz również:

Odra Prestige Apartamenty

Jedyne takie miejsce w Opolu

Apartamenty Vincent Opole

Nowe mieszkania Opole-Gosławice

Klonowe Zacisze

Apartamenty w zabudowie szeregowej w Lędzinach pod Opolem

Luksusowe dwupoziomowe mieszkanie w centrum Opola

108,91 m², 4 pokoje, miejsce postojowe

Lepiej już było

Rynek nieruchomości

OPOLAGRA 2022

Największe targi w południowej Polsce

Beata Marcinowicz

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla