Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

MAJ 2022

CZYTAJ

Natura apartamenty

Nowe, ekologiczne mieszkania z wielkimi tarasami

Natura apartamenty

Nowe, ekologiczne mieszkania z wielkimi tarasami

Opolski Rynek Nieruchomości

Ekologia nie jest już hasłem z okładek czasopism. Jest koniecznością i potrzebą. To sposób na życie w zdrowiu i równowadze. Wybierając mieszkanie zastanawiamy się nad jego funkcjonalnością, jakością materiałów użytych do budowy, najbliższym otoczeniem. Jednak znaczenie ma również lokalizacja budynku w przestrzeni globalnej, jaką jest miasto. Ważny jest sposób wykorzystania nowoczesnych technologii, które są coraz bliższe naturze oraz zagwarantowanie mieszkańcom dobrego samopoczucia poprzez optymalne zagospodarowanie terenów zielonych i stworzenie miejsc do rekreacji.

Apartamenty Natura – ekologicznie znaczy naturalnie, funkcjonalnie, w harmonii

Mieszkania w Apartamentach Natura zaplanowano w taki sposób, by były przyjazne, funkcjonalne i dopasowane do potrzeb wszystkich mieszkańców. Do dyspozycji mieszkańców są kawalerki o powierzchni od 28 m2, apartamenty dwupokojowe o powierzchni od 46 m2, trzypokojowe o metrażu od 48 do 79 m2. Z myślą o osobach, które potrzebują większej przestrzeni, przewidziano możliwość łączenia mieszkań znajdujących się obok siebie. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie ogród lub przestronny balkon lub taras na dachu budynku. Dzięki temu mieszkańcy stworzą dla siebie idealne miejsce do życia w relaksie, bliskości z naturą, zarazem zachowując pełną prywatność.

Osiedle stanowić będą dwa niskie, kameralne budynki o nowoczesnej bryle. Każdy budynek składa się z czterech kondygnacji. Poziom -1 to miejsca postojowe dla samochodów i komórki lokatorskie, parter to apartamenty z ogrodami o powierzchni do 194 m2, apartamenty na pierwszym piętrze posiadają balkony na całej szerokości mieszkania, a mieszkania na drugim piętrze posiadają zarówno balkony jak i tarasy na dachu. W każdym budynku będzie winda oraz wózkownia/rowerownia.  Mieszkania rozplanowane są w taki sposób, by zapewnić dużą ilość światła i komfortową przestrzeń życiową , między innymi poprzez atrakcyjne rozplanowanie mieszkania, wygospodarowanie przestrzeni na pomieszczenie gospodarcze oraz odpowiednią wentylację apartamentu.

Apartamenty Natura – ekologiczne budownictwo

Apartamenty Natura to pierwsza w Opolu inwestycja, przy której pomyślano o szeroko pojętej ekologii:

  • tarasy i balkony wykonane z naturalnego drewna,
  • ściany z naturalnej ceramiki,
  • naturalny kamień na dachach budynków, dzięki któremu mieszkania nie są narażone na przegrzanie,
  • naturalne zielone dachy z roślinnością ekstensywną,
  • retencja wody opadowej na terenie osiedla,
  • przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz budynków dostosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, bez barier architektonicznych,
  • pełne spokoju i zieleni otoczenie osiedla, jednocześnie bliskie wszystkim niezbędnym do prowadzenia komfortowego życia instytucjom i sklepom.

HAUS Deweloper  wraz z pracownią architektoniczną GREBSKI.PL, projektując Apartamenty Natura, postawił na nowoczesne rozwiązania i oryginalność. Dzięki temu mieszkańcy korzystać będą mogli z takich rozwiązań, jak tarasy na dachu budynków, duże prywatne ogrody i balkony na całą szerokość mieszkania. W ramach inwestycji powstanie przestrzeń rekreacyjna, w której zorganizowany zostanie między innymi plac zabaw dla dzieci, siłownia terenowa i bosko. To właśnie wspomniane tarasy, ogrody i balkony są wielkim atutem inwestycji dającym przestrzeń i prywatność. Zielone dachy ekstensywne to niezwykle ekologiczne i nowoczesne rozwiązanie. Są to rośliny takie jak mchy, porosty, rozchodniki, odporne na suszę i wiatr. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, a ich pozytywny wpływ na środowisko i estetykę jest nie do przecenienia. To właśnie tutaj stworzone zostaną, osłonięte żaglem słonecznym, tarasy dla apartamentów z poziomu drugiego, idealne do wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi. Zielone dachy retencjonują wody opadowe i zabezpieczają dach termicznie. W porównaniu z tradycyjnym dachem pokrytym papą bitumiczną, zielony dach nie nagrzewa się podczas upalnych słonecznych dni, działając jak naturalny klimatyzator. System ten ma ważne znaczenie dla ekologii miasta. To również rekompensata ekologiczna, przestrzeni wykorzystanej pod zabudowę.

Apartamenty Natura – życie blisko natury

Idea Apartamentów Natura wpisuje się w nurt współczesnego budownictwa ekologicznego, którego założeniem jest oddalanie się od centrum miasta na rzecz osiedli osadzonych w szerokiej przestrzeni, pełnych zieleni, cichych, w których nie ma miejsca na zgiełk, hałas i ciasnotę. To wyraz troski o komfort życia, bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Klimat śródmieścia nie zawsze pozwala na zachowanie pełni sił witalnych i dobrego samopoczucia. Mieszkanie w centrum wiąże się niestety z zanieczyszczonym powietrzem, hałasem przekraczającym dozwolone normy, większym stresem wywołanym tłokiem i szybkim tempem życia. Rozwiązaniem powyższych problemów i niedogodności jest osiedle w otoczeniu zieleni i pól, z niewielką odległością od centrum. Miejsce, gdzie wciąż dominuje sielska atmosfera, w którym ludzie żyją bliżej siebie, gdzie z okien budynków widać wspaniałą przyrodę. Jest to idealna lokalizacja przede wszystkim dla rodzin, które odnajdą tu więcej przestrzeni życiowej oraz prywatności w harmonii z naturą.

Chcesz kupić nieruchomość bez pośredników od dewelopera?

Zadzwoń:

696 007 321

Opolski Rynek Nieruchomości

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla