Masz kredyt we frankach?
Przed posiadaczami kredytów walutowych otwierają się nowe drzwi. Przy wsparciu kancelarii odszkodowawczych mają oni szansę na zmianę warunków umowy kredytowej.
Beata Marcinowicz
Ten artykuł liczy 321 słów i przeczytasz go w około 1 min. i 4 sek.
Jeszcze kilka lat temu frank szwajcarski stanowił niezbyt mocną, lecz bardzo stabilną walutę. Te jej cechy sprawiły, że kredyt walutowy stał się drogą do własnego M dla wielu osób, które nie wykazywały zdolności kredytowej w złotówkach lub też liczyły na niższe raty.
Kiedy gospodarka europejska zaczęła się zmieniać, wzmocniła się pozycja franka szwajcarskiego. Skutkiem tego są wysokie, często zbyt wysokie na możliwości kredytobiorcy, raty. Tylko co zrobić w takiej sytuacji? Walka pojedynczej osoby z systemem bankowym jest jak walka z wiatrakami.
© Fotolia
Naprzeciw potrzebom kredytobiorców wychodzą kancelarie odszkodowawcze. Ich nowatorska oferta obejmuje pomoc w rozpoznaniu sytuacji, w jakiej znalazł się posiadacz kredytu walutowego oraz prowadzenie sprawy, jeśli tylko jest szansa na porozumienie z bankiem. I właśnie słowo „porozumienie” jest tutaj kluczowe. Ponieważ wejście na drogę sądową i pozwanie banku jest wyzwaniem wiążącym się z dużymi nakładami środków finansowych, czasu i pracy, prowadzi się z bankiem negocjacje. To podstawowy krok do wypracowania porozumienia. Ten typ oferty jak pierwsza na polskim rynku wprowadziła kancelaria Votum S.A. Jest to szansa dla tych wszystkich, którzy czują się pokrzywdzeni i potrzebują zmiany warunków umowy kredytowej.
Posiadacze kredytów walutowych muszą mieć jednak świadomość, że część z nich nie będzie mogła skorzystać ze wsparcia chociażby Votum S.A. Pierwszym i podstawowym krokiem jest analiza umowy kredytowej. Poszczególne klauzule umowy dają nam prawo do negocjacji, lub je odbierają. Zawsze jednak warto zwrócić się o pomoc do prawników, by mieć plan na przyszłość.
W Polsce około 500 tys. osób posiada kredyt walutowy. Dla większości z nich wzrost raty kredytu stanowi duży kłopot i często obniża poziom życia rodziny. Rozmowy z kancelarią odszkodowawczą i ewentualna negocjacja warunków umowy to dla nich szansa na lepsze życie.
Zobacz również:
Opolskie Targi Nieruchomości już w październiku 2024
Jubileuszowe Targi oraz 9. Opolska Wystawa Mieszkań i Domów