Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

STYCZEŃ 2022

CZYTAJ

Seniorzy w centrum uwagi

Centrum Rehabilitacji Seniorów powstanie w Opolu

Seniorzy w centrum uwagi

Centrum Rehabilitacji Seniorów powstanie w Opolu

Beata Marcinowicz

To z myślą o nich powstanie 15 mieszkań chronionych, a także dom dziennego pobytu dla ok. 200 osób, którego zadaniem będzie integracja seniorów.

Seniorzy to coraz liczniejsza grupa mieszkańców Opola, stanowiąca w tej chwili ok. 1/3 całej społeczności. Z czasem seniorów będzie coraz więcej, gdyż Opole bezapelacyjnie „starzeje się”. Planowana budowa Centrum Rehabilitacji Seniorów stanowi więc odpowiedź na potrzeby opolskich seniorów, którym brakuje zarówno mieszkań chronionych, jak i ośrodków rehabilitacyjnych czy miejsc spotkań.

Kompleks, który ma powstać przy ul. Dambonia w Opolu, stanie się wyjątkową inicjatywą. Specjalną troską otoczeni zostaną przede wszystkim seniorzy niesamodzielni i niepełnosprawni. To z myślą o nich powstanie 15 mieszkań chronionych, a także dom dziennego pobytu dla ok. 200 osób, którego zadaniem będzie integracja seniorów oraz przeciwdziałanie ich społecznemu wykluczeniu. Środowiskowy Dom Pomocy „Magnolia”, w ramach inwestycji, rozszerzy swoją działalność i obejmie swoją opieką większą liczbę osób.

Centrum Rehabilitacji Seniorów „Arkadia” ma powstać równocześnie z budowanymi przez OTBS mieszkaniami dla seniorów zlokalizowanymi tuż obok. W trzech blokach mieścić się będzie około 100 mieszkań o powierzchni 36 m2 i 42m2. Bloki mają być dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Koszt inwestycji to ok. 9 mln złotych.

Beata Marcinowicz

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla