Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

WRZESIEŃ 2023

CZYTAJ

Siła kobiet w biznesie nieruchomości

Zadowolenie klientów to najlepsza motywacja do rozwijania biznesu w nieruchomościach

Siła kobiet w biznesie nieruchomości

Zadowolenie klientów to najlepsza motywacja do rozwijania biznesu w nieruchomościach

Opolski Rynek Nieruchomości

Ten artykuł liczy 844 słów i przeczytasz go w około 2 min. i 49 sek.

Jest licencjonowanym pośrednikiem nieruchomości. Fachu uczyła się w rodzinnej firmie w . Do działania motywuje ją zadowolenie klientów, którym pomogła sfinalizować wyjątkowo trudne transakcje. Postanowiła dołączyć do ogólnopolskiej sieci, żeby kreować wysoką jakość usług i nowoczesne rozwiązania. 

Aleksandra Cieplik, dyrektor biura Free Nieruchomości w Opolu, opowiada o inwestowaniu w nieruchomości na rynku lokalnym.

– Nieruchomości to biznes czy sposób na życie?

Pokochałam tę branżę. Związałam się z nią 18 lat temu, tuż przed maturą. Trochę z przypadku. Miałam pomóc przez kilka miesięcy tacie w jego biurze nieruchomości. Zostałam na dłużej. W tym czasie skończyłam studia prawnicze i jako jedna z najmłodszych osób w Polsce uzyskałam państwową Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Czułam potrzebę pogłębiania wiedzy. Skończyłam więc studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości, zdobyłam kompetencje księgowe, uzyskując tytuł specjalisty do spraw księgowości. Za mną szereg kursów i szkoleń, m.in. z mediacji i analizy finansowej nieruchomości. Możliwość stałego rozwoju sprawia, że uwielbiam to, co robię.

– Jak wygląda rynek nieruchomości w Opolu?

Największą popularnością wśród klientów kupujących cieszą się kawalerki oraz dwupokojowe w przedziale cenowym 250 000 – 300 000 zł. Bardzo dobrze sprzedają się zwłaszcza nowe nieruchomości, pochodzące z inwestycji deweloperskich. Zanim budynki wzniosą się nad ziemię, mieszkania dwupokojowe są już w dużej mierze zarezerwowane. Dlaczego klienci w Opolu zdecydowanie chętniej nabywają mieszkania na rynku pierwotnym? Popyt w tym przypadku kreują ceny – mieszkania w blokach z wielkiej płyty lub w starych kamienicach kosztują niejednokrotnie tyle samo, co nowe lokale w nowoczesnych kompleksach.

Mała podaż działek zdecydowanie nie zaspokaja popytu. Klientów chętnych na zakup działki w atrakcyjnych lokalizacjach w Opolu jest całkiem sporo, mimo cen, sięgających 50 000 zł za jeden ar.

W wiodących opolskich portalach ogłoszeniowych znajdziemy około 700 ofert na sprzedaż w mieście oraz ponad 300 ofert sprzedaży .  W całym województwie opolskim na sprzedaż wystawiono ponad 5 000 różnych nieruchomości.

Wiele ofert jest w sprzedaży nawet po kilka lat. Nieruchomości nie mogą znaleźć nowego właściciela z różnych względów. Najczęściej z powodu przeszacowanej ceny i kiepskiej lokalizacji. Jeżeli zależy nam na szybkiej i zyskownej sprzedaży, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, znających zarówno rynek opolski, jak i ogólnopolski. Polecam agentów Freedom Nieruchomości.

– Co wyróżnia agentów Freedom na rynku lokalnym?

Stawiam na wysoki standard obsługi. Potrzeby klienta zawsze stanowią dla mnie najistotniejszy element współpracy. Klient zawsze może liczyć na moją rzetelność i kompleksowe podejście do tematu. Staram się również stale podnosić kompetencje swoich agentów, realizując cykliczne szkolenia, mające na celu zwiększać umiejętności sprzedażowe, poszerzać wiedzę prawną, umiejętność obserwowania i analizowania zmian na rynku oraz branżowych trendów. Poza tym, moi agenci mają za sobą cały sztab ludzi – prawników, home stagerów, trenerów sprzedaży, fotografów, którzy są gotowi do natychmiastowego działania i pomocy, co uznaję za jedną z najważniejszych zalet franczyzy.

Freedom to dla mnie spełnienie marzeń. Mam możliwość wdrażania i kreowania profesjonalnego wizerunku pośrednika, pracuję w oparciu o najwyższe standardy i korzystam z nowoczesnych narzędzi marketingowych. W dynamicznie zmieniającej się branży nieruchomości ważna jest również wymiana doświadczeń z partnerami z całej Polski.

– Jak wybrać odpowiedniego pośrednika nieruchomości?

Praca pośrednika w obrocie nieruchomościami cieszy się dzisiaj dużym zainteresowaniem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Na sukces zawodowy kobiet niewątpliwie ma wpływ bardzo dobra organizacja – synergia pracy i codziennych obowiązków prywatnych, umiejętność zarządzania czasem i zasobami, inteligentne rozwiązywanie problemów, empatia, intuicja i zaangażowanie na każdym etapie realizowanych transakcji.

Wyobrażając sobie idealnego pośrednika i poszukując specjalistów do swojego zespołu, zwracam szczególną uwagę na połączenie dwóch rodzajów kompetencji: twardych i miękkich. Wiedza prawna, uzyskanie licencji pośrednika, opanowanie technik sprzedaży – to zaledwie połowa sukcesu. Dopełnienie stanowią wysokie umiejętności komunikacyjne oraz inteligencja emocjonalna.

– Co sprawia, że odnosisz kolejne sukcesy na rynku lokalnym?

Do działania motywuje mnie przede wszystkim zadowolenie klientów, którym pomogłam sfinalizować wyjątkowo trudne transakcje. Bardzo osobiście podchodzę też do kwestii kobiet w biznesie. Chciałabym, żeby moja córka wiedziała, że wzięcie spraw we własne ręce przynosi wymierne korzyści w wielu aspektach życia. Mam nadzieję, że zobaczy we mnie lidera i weźmie przykład z silnych kobiet w Opolu, które świetnie zarządzają swoim biznesem.


Zobacz również:

Mieszkanie 33 m² na Zaodrzu

Nowoczesna kawalerka z klimatyzacją

Działka 53 ary z lasem i dostępem do Wisły

Działka w Wyszogrodzie, ok. 50 km od Krakowa

Piękny budynek 2 174 m² w centrum Opola

Zabytek architektoniczny przy ul. Damrota

Działka budowlana 31 arów Opole-Wrzoski

Atrakcyjna cena 17 000 zł za ar

Działka w Kępie pod Opolem

Działka 7833 m², w pełni uzbrojona

Opolski Rynek Nieruchomości

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł

Rynek Nieruchomości Opole Nowe Mieszkania Domy Apartamenty Rynek pierwotny Rynek wtórny

Klonowe Zacisze - Opolski Rynek Nieruchomości

Klonowe Zacisze

Apartamenty w zabudowie szeregowej w Lędzinach pod Opolem

Działka 41 arów Opole-Wrzoski - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka 41 arów Opole-Wrzoski

Zobacz szczegółowy raport o działce

Działka budowlana 31 arów Opole-Wrzoski - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana 31 arów Opole-Wrzoski

Atrakcyjna cena 17 000 zł za ar

Apartamenty Eko Park - Opolski Rynek Nieruchomości

Apartamenty Eko Park

Funkcjonalne mieszkania blisko Turawa Park

Piękny budynek 2 174 m² w centrum Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Piękny budynek 2 174 m² w centrum Opola

Zabytek architektoniczny przy ul. Damrota

Mieszkanie z ogrodem w Lędzinach - Opolski Rynek Nieruchomości

Mieszkanie z ogrodem w Lędzinach

3 pokoje, 69,94 m², taras

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach

Dom 110 m², działka 400 m²

Trzypokojowe mieszkanie Opole Zaodrze - Opolski Rynek Nieruchomości

Trzypokojowe mieszkanie Opole Zaodrze

Mieszkanie 3-pokoje Opole, ul. Wojska Polskiego

FOTON PRACA PolskaPartner

FOTON PRACA Polska

Oferty pracy dla obcokrajowców w Polsce

Działka 21 arów Opole-Wrzoski - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka 21 arów Opole-Wrzoski

Zobacz szczegółowy raport o działce

Atlantis Prestige Park - Opolski Rynek Nieruchomości

Atlantis Prestige Park

Mieszkania od 32 do 87 m²

Działka w Kępie pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka w Kępie pod Opolem

Działka 7833 m², w pełni uzbrojona