Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

STYCZEŃ 2022

CZYTAJ

HAUS Deweloper

nominowany w kategorii DEWELOPER ROKU

HAUS Deweloper

nominowany w kategorii DEWELOPER ROKU

Mariusz Ciołeszyński

Firma Haus Deweloper  została nominowana do plebiscytu uczestników rynku nieruchomości w kategorii DEWELOPER ROKU przez Opolskie Stowarzyszenie Rynku Nieruchomości.  Od wielu lat firma Haus działa na rynku opolskim i zdążyła już wyrobić sobie silną markę kojarzoną z terminową i fachową  realizacji inwestycji  budowlanych. W tym numerze Opolskiego Rynku Nieruchomości chcemy przybliżyć Państwu Haus, jako pierwszą z czterech nominowanych firm w plebiscycie w swojej kategorii.

Mariusz Ciołeszyński: Mam przyjemność przedstawić  naszym czytelnikom  właścicieli firmy Haus Deweloper pana Romana i panią Ewelinę Prodlik, od razu oddaję Państwu głos, proszę nam przybliżyć czym się przede wszystkim  zajmuje Państwa firma.

Roman Prodlik: Mówiąc krótko nasza firma Haus Deweloper już od kliku lat koncentruje się na rynku mieszkaniowym, działamy w zakresie budownictwa deweloperskiego. Zajmujemy się również obsługą inwestycji oraz  usług ogólnobudowlanych.

M.C. Jesteście znani z tego, że jako pierwsi wprowadziliście Państwo na rynek opolski dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu, jak ten pomysł został przyjęty przez klientów?

R.P.  Każdy projekt traktujemy jak najważniejsze wyzwanie w historii firmy. Pomysł z tarasami na dachu był faktycznie czymś nowym i bardzo oryginalnym dlatego cieszy nas fakt, że osiedle Natura Apartamenty stało się naszym znakiem firmowym.

Apartamenty Natura – stan budowy czerwiec 2019

M.C.  Będąc ostatnio na osiedlu Apartamenty Natura widziałem, że nowi właściciele już są w trakcie urządzania swojej przestrzeni tarasowej na dachu, która pozwala cieszyć się tą piękną pogodą jaką ostatnio mamy w Polsce, przed słońcem chroni  ich oryginalne zadaszenie, pani Ewelino jak to wygląda z pani punktu widzenia.

Ewelina Prodlik: Bardzo miło jest nam słyszeć kiedy nowi Mieszkańcy zaczynają urządzać tarasy i mówią, że są one faktycznie oryginalnym rozwiązaniem. Tarasy mają już gotową drewnianą podłogę jak i żagle przeciwsłoneczne. W zasadzie wystarczy wstawić wygodne meble, dołożyć trochę roślin i delikatnego ciepłego światła aby móc w pełni poczuć relaks i oddać się chwili przy dobrej porannej kawie czy też lampce dobrego wina  na wysokościach Apartamentów Natura. Klienci wciąż podkreślają, że czas spędzony na tarasach jest wyjątkowo piękny, kiedy można  odpocząć w tak pięknym miejscu, niezależnie od pory dnia czy roku.

M.C. Widzę, że macie Państwo satysfakcję z przetarcia w Opolu nowego szlaku projektowego z tarasami na dachu, nagraliście również materiał filmowy dostępny na firmowej stronie, z wykorzystaniem drona, który pokazuje całą inwestycję z bliska. Wracając jeszcze do Państwa klientów – faktycznie widać, że czują się kompleksowo obsłużeni i polecają Was innym.

Roman Prodlik: To miło słyszeć. Oczywiście zawsze może być lepiej i dokładamy starań, żeby ciągle się rozwijać i podnosić poziom obsługi Klienta na coraz wyższy poziom. Mamy świadomość, że wybór mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, dlatego bardzo nam zależy, żeby nasi Klienci mieli jak największe poczucie bezpieczeństwa.  Całym procesem deweloperskim kierujemy w sposób, kompetentny i elastyczny dla Nabywcy. Zadowolenie Nabywcy jest dla nas najważniejsze dlatego stosujemy również materiały budowlane wysokiej jakości, wykorzystując najnowsze technologie.

M.C.  Jak dbacie o bezpieczeństwo finansowe swoich klientów

R.P. Inwestycje są realizowane zgodnie z zasadami określonymi w Ustawie Deweloperskiej. Są w pełni kontrolowane przez Bank, a środki wpłacane przez Nabywców lokowane są na osobnych rachunkach powierniczych. To jest już dzisiaj standard, który daje poczucie bezpieczeństwa wszystkim stronom.

M.C. Spójrzmy jeszcze na Wasze ostatnie realizacje i najbliższe plany?  

R.P. W pełni zakończoną inwestycją  są Zielone Tarasy, w dzielnicy Opole-Półwieś, aktualnie kończymy budowę i sprzedaż mieszkań na osiedlu Natura Apartamenty w dzielnicy Opole Szczepanowice, a ostatnio rozpoczęliśmy sprzedaż nowej inwestycji Apartamenty Natura 2.

M.C.  Zatrzymajmy się na tej nowej inwestycji na moment. Porozmawiajmy  o idei, lokalizacji i szczegółach estetycznych tej nowej inwestycji, czy mogę poprosić pani Ewelino o kilka słów na ten temat?

Ewelina Prodlik: To kontynuacja idei, jaką docenili mieszkańcy inwestycji Apartamenty Natura. Jest odpowiedzią na potrzeby pokolenia, które docenia komfort mieszkania w harmonii z naturą. Projekt powstał z myślą o ekologicznych rozwiązaniach i naturalnym wkomponowaniu budynków w zielone otoczenie. Inwestycja zlokalizowana jest w zielonej i cichej części Opola – dzielnicy Wójtowa Wieś.  W pobliżu znajduje się pływalnia Wodna Nuta, kampus Politechniki Opolskiej, ZOO, Wyspa Bolko, przychodnie, szkoły i przedszkola

M.C.  Spójrzmy jeszcze razem na projekt tego osiedla, co było priorytetem podczas jego tworzenia?

E.P. Od samego początku pracująca nad projektem grupa projektantów szczególną uwagę zwracała na funkcjonalne rozkłady mieszkań oraz ich doświetlenie. Podczas prac projektowych pamiętano również o rosnącej wciąż świadomości proekologicznych rozwiązań. Zielone trendy umacniają się na wielu frontach, takich jak żywność, kosmetyki, czy rozwiązania w budownictwie. Bardzo w tym pomogła lokalizacja całego osiedla, ona się wpisuje w naszą ideę: „Życie w zgodzie z naturą”.

M.C. Co możemy jeszcze dodać jeśli chodzi o same mieszkania i przynależne do nich ogrody  i tarasy?

E.P. W pierwszym etapie powstaje 64 mieszkań. Lokale położone na poziomie parteru posiadają ogrody, a na wyższych kondygnacjach balkony lub tarasy. W podziemiu usytuowany jest parking podziemny i komórki lokatorskie. Budynek wyposażony jest oczywiście w wygodne windy.

M.C.  Interesują mnie jeszcze elementy wykończenia, bo na wizualizacji widać elementy drewniane, czy one pojawią się w rzeczywistości?

E.P. Oczywiście, nasze wizualizacje bardzo dokładnie pokazują efekt rzeczywisty, który tworzymy. Dlatego duży  nacisk kładziemy na zastosowanie materiałów wykończeniowych przy każdej naszej inwestycji. Wiele elementów  dekoracyjnych jest wykonanych z wysokiej klasy drewna naturalnego. To nadaje ten naturalny charakter całej inwestycji, której również nazwa zobowiązuje do  takich rozwiązań.  Powstaną także miejsca dla rowerów, stacja naprawy rowerów i pomieszczenie wewnątrz budynku służące do ich garażowania. Bardzo nam zależy, żeby każda rodzina, która tu zamieszka czuła się komfortowo i blisko natury.

M.C. Bardzo dziękuję Państwu za przybliżenie nam firmy Haus i jej dorobku oraz życzę dalszych sukcesów na rynku deweloperskim w Opolu.

Mariusz Ciołeszyński

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla