Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

PAŹDZIERNIK 2021

CZYTAJ

Arteo Development – komentarz dewelopera

Trwa budowa Apartamenty Wodna Nuta

Arteo Development – komentarz dewelopera

Trwa budowa Apartamenty Wodna Nuta

Opolski Rynek Nieruchomości

Komentarz dewelopera Arteo Development do obecnej sytuacji na rynku nieruchomości:

Biuro sprzedaży działa bez przeszkód – obsługujemy naszych klientów, przygotowując oferty, wyceny naszych nieruchomości, spotykając się na budowie (oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w dobie Covid 19) w celu prezentacji naszej inwestycji. Kontakt z klientem wymaga gotowości dopasowywania się do jego potrzeb – i my to rozumiemy, jeżeli klient życzy sobie ze względów bezpieczeństwa kontaktu poprzez media – spotykamy się online, jeśli jednak woli spotkać się z nami osobiście – zapraszamy go do nas do biura na Nowe Chabry.

Na dzień dzisiejszy nie zauważyliśmy, aby obecna pandemiczna sytuacja w Polsce odcisnęła się piętnem na tempie prac naszej budowy. Zarówno podwykonawcy jak i nasi pracownicy wykonują swoje obowiązki zgodnie z harmonogramem. Korzystamy z dobrej pogody, która bardzo sprzyja efektywności zadań i pozwala na w miarę bezkolizyjne wykonywanie poszczególnych etapów prac budowlanych. Na ten moment możemy nawet śmiało powiedzieć, że wyprzedzamy wspomniany wcześniej harmonogram prawie o 4 miesiące, co daje nam pewność, że inwestycja, którą prowadzimy zakończy się zgodnie z planowanym terminem, o ile nie nastąpi to wcześniej. Budynek jest obecnie na poziomie 70% wykonania prac, a ten etap wg harmonogramu przewidywany był na sierpień 2020.

W najbliższym kwartale naszym priorytetem jest zachowanie tempa prac na budowie a nawet zakończenie ich przed terminem oraz kontynuacja sprzedaży inwestycji Apartamenty Wodna Nuta. Posiadamy w ofercie 2, 3, 4-pokojowe mieszkania o metrażu od 36 do prawie 120 metrów kwadratowych w cichej i bardzo zielonej okolicy Opola. Planujemy także nowe działania, na razie ostrożnie z uwagą się rozglądając.

Najczęstsze pytania klientów dotyczą postępu prac na budowie, często słyszymy: „na jakim etapie prowadzone są obecnie prace?” lub „czy budowa zakończy się w terminie?”. Chętnie informujemy naszych klientów o postępach prac umieszczając aktualne zdjęcia z budowy na naszym fanpagu na Facebooku oraz na stronie www. Pytania oczywiście dotyczą także cen mieszkań a konkretnie, czy nie wprowadzamy obniżek w związku z koronawirusem. Oczywiście, staramy się zrozumieć zasadność takich pytań w dobie ogólnie pojętego postepidemicznego kryzysu, jednak wyraźnie zaznaczamy, iż budowa została zakontraktowana dużo wcześniej, zanim ktokolwiek mógł przypuszczać, że wydarzy się taka katastrofa, jaką niewątpliwie jest Covid 19, dlatego ceny pozostają niezmienne. Jednak mając na uwadze dobro naszego po raz pierwszy w historii naszych inwestycji, właśnie ze względu na ten trudny czas, w którym wszyscy się znaleźliśmy – zaistniała możliwość zakupu mieszkania już z 10% wkładem finansowym, podczas gdy reszta kwoty będzie do uregulowania dopiero po wybudowaniu budynku! Kolokwialnie rzecz ujmując klient „ma w kieszeni” umowę deweloperska już przy wpłacie 10% wartości mieszkania!

Zakup mieszkania od zawsze był jednym z najpewniejszych sposobów inwestowania kapitału, tym bardziej teraz, kiedy sytuacja gospodarcza wydaje się być nieco zagrożona. Dla wielu osób pozostawienie oszczędności w banku na rachunkach, lokatach może być aktualnie zbyt ryzykowne, ponieważ bank może np. upaść i pieniądze przepadną, bo inflacja jest rozpędzona i oszczędności stracą na wartości itp. Natomiast inwestowanie w nieruchomości jest i zawsze będzie bezpieczną stabilną i długoterminową lokatą kapitału.

Chcesz kupić nieruchomość bez pośredników od dewelopera?

Zadzwoń:

696 007 321

Opolski Rynek Nieruchomości

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla