Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

KWIECIEŃ 2024

CZYTAJ

De Silva – komentarz dewelopera

Trwa budowa West End Apartments

De Silva – komentarz dewelopera

Trwa budowa West End Apartments

Opolski Rynek Nieruchomości

Ten artykuł liczy 644 słów i przeczytasz go w około 2 min. i 9 sek.

Komentarz dewelopera De Silva do obecnej sytuacji na rynku nieruchomości:

Już od ponad pięciu tygodni funkcjonujemy w nowej rzeczywistości. Wejście w życie pierwszych ograniczeń w przemieszczaniu spowodowało duży niepokój w branży deweloperskiej. Chcąc zapewnić ciągłość budowy przerwaliśmy prace na 4 dni robocze po ogłoszeniu stanu epidemicznego. Był to czas w którym zabezpieczyliśmy środki odkażające, maseczki i specjalny kontener z szerokim zapleczem sanitarnym i higienicznym – dla wszystkich pracowników budowy. Harmonogram wyprzedzamy o kilka miesięcy, dlatego taka przerwa nie miała wpływu na termin zakończenia naszej inwestycji. Jako deweloper West End Apartments mogę zapewnić naszych przyszłych i obecnych klientów, że posiadamy środki na ukończenie naszego od A do Z oraz że budowa zostanie ukończona w terminie bez względu na sytuację gospodarczą jaka nas czeka.

Nieco bardziej skomplikowała się sytuacja z pracą biura sprzedaży . Wynajmujemy na ten cel lokal w hotelu Mercure a jak wiadomo od 1 kwietnia placówki hotelowe zostały zamknięte na podstawie rozporządzenia. Nie jest znana data ponownego otwarcia hoteli. Takie ograniczenie nie jest jednak żadną przeszkodą dla sprzedaży przy obecnie dostępnej technologii. Pracownicy biura sprzedaży obsługują klientów przez telefon, e-mail i video rozmowy. Umowy rezerwacyjne podpisujemy korespondencyjnie, a obsługująca nas kancelaria notarialna nie wstrzymała działalności i zawieranie umów deweloperskich odbywa się normalnie. Rozważamy jednocześnie ponowne otwarcie stacjonarnego biura sprzedaży pomimo, że hotel nie funkcjonuje.

Sprzedaż on-line funkcjonuje bez przeszkód, zapytań i telefonów jest bardzo dużo. Pomimo, że poziom zainteresowania naszymi mieszkaniami się nie zmniejszył to muszę przyznać, że kilku klientów wstrzymało się z zawarciem umowy deweloperskiej. Powodem takich decyzji był brak pewności co utrzymania miejsca pracy gdy zakup był finansowany z kredytu lub brak możliwości przyjazdu do Polski na akt notarialny przez klienta z zagranicy. Oczywiście dla tych klientów wydłużyliśmy obowiązywanie rezerwacji do czasu ustabilizowania się sytuacji.

Wielu klientów pyta czy ceny mieszkań spadną? W mojej subiektywnej ocenie jeśli pojawi się obniżka cen transakcyjnych to tylko krótkoterminowo i będzie dotyczyła nieruchomości z rynku wtórnego sprzedawanych przez osoby, które stanęły przed wizją bankructwa i były zmuszone do szybkiego upłynnienia majątku. W dłuższej perspektywie (12 miesięcy+) realna wartość nieruchomości utrzyma się na obecnym poziomie lub nawet wzrośnie. W mojej subiektywnej ocenie spadnie wyłącznie wartość nieruchomości biurowych – część firm przywyknie do pracy zdalnej i popyt na biura może się obniżyć. Wszystkie biurowce stoją od kilku tygodni puste. wręcz odwrotnie – są cały czas zamieszkiwane i ludzie pracują w nich zdalnie w ramach “home office”.

Otrzymujemy też liczne telefony z pytaniami czy warto teraz kupić ? Trudno odpowiedzieć na to pytanie – ale jedno wiemy na pewno: to najlepsza forma lokaty kapitału! Luka mieszkaniowa w Polsce przekracza 2 miliony mieszkań. Zaoszczędzone pieniądze zgromadzone na lokacie mogą być zagrożone utratą siły nabywczej. Już dziś Polski Złoty mocno osłabił sie wobec innych walut. W dłuższej perspektywie może grozić nam inflacja.

Produkcja złota została zatrzymana, więc nie jest to też dobry moment na inwestycję w kruszce. Złoto zalicza obecnie historyczne szczyty wartości i przekracza cenę 7000 zł za 1 uncję. Kryptowaluty również zawiodły – ich wartość drastycznie się obniżyła i to nawet bardziej niż wartość indeksów giełdowych. Nabywca zawierając umowę deweloperską dotyczącą zakupu w cenie z dnia dzisiejszego z pewnością dobrze ulokuje pieniądze i nie będzie się musiał martwić o inflację. Cena i wartość będą zagwarantowane w umowie.

Chcesz kupić nieruchomość od dewelopera?

Zadzwoń:

696 007 321


Zobacz również:

West End Apartments

Budowa osiedla dynamicznie posuwa się do przodu

West End Apartments

Nowość na Zaodrzu

Opolski Rynek Nieruchomości

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł

Rynek Nieruchomości Opole Nowe Mieszkania Domy Apartamenty Rynek pierwotny Rynek wtórny

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem

Nowy dom w zabudowie szeregowej, z ogrodem

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach

Dom 110 m², działka 400 m²

FOTON PRACA Polska - Oferty pracy dla obcokrajowców w PolscePartner

FOTON PRACA Polska

Oferty pracy dla obcokrajowców w Polsce

Działka budowlana, Dąbrowa koło Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana, Dąbrowa koło Opola

Zobacz szczegółowy raport o działce

Domy wolnostojące CALM HOUSE - Opolski Rynek Nieruchomości

Domy wolnostojące CALM HOUSE

Oferta sprzedaży - 3 różne domy

Działka w Kępie pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka w Kępie pod Opolem

Działka 7833 m², w pełni uzbrojona

Na sprzedaż dom 191 m² w Opolu - Opolski Rynek Nieruchomości

Na sprzedaż dom 191 m² w Opolu

Dom o pow. użytkowej 151 m²

Materace Perfect - Materace do spania - sklep producentaPartner

Materace Perfect

Materace do spania - sklep producenta

Kawalerka 31,5 m² Opole Ozimska - Opolski Rynek Nieruchomości

Kawalerka 31,5 m² Opole Ozimska

Doskonałe mieszkanie na wynajem

Działka budowlana 31 arów Opole-Wrzoski - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana 31 arów Opole-Wrzoski

Atrakcyjna cena 17 000 zł za ar

Na sprzedaż nowy dom 138 m² w Opolu - Opolski Rynek Nieruchomości

Na sprzedaż nowy dom 138 m² w Opolu

Dom o pow. użytkowej 103 m², z garażem 19 m²

Dom wolnostojący blisko Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom wolnostojący blisko Opola

Dom 136 m², działka 750 m²