Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

CZERWIEC 2022

CZYTAJ

Lipcowy numer ORN

163 numer Opolskiego Rynku Nieruchomości

Lipcowy numer ORN

163 numer Opolskiego Rynku Nieruchomości

Mariusz Ciołeszyński

W lipcowym 163 numerze Opolskiego Rynku Nieruchomości pokazujemy aktualną sytuację na lokalnym rynku mieszkaniowym. Widzimy, że budowy opolskich deweloperów idą pełną parą, a nowe rosną jak na drożdżach. Pokazujemy wizualizacje oraz zdjęcia z budowy, prezentujemy największe i najnowsze inwestycje mieszkaniowe w oraz ich obiektywne atuty.

Ceny w stoją w miejscu i raczej już nie zmaleją. Drożeją natomiast sukcesywnie materiały budowlane – i to jest teraz problem numer jeden dla stabilności cen. Mamy obecnie najwyższą inflację w Europie wg badań Eurostatu, jak podaje nasz analityk na stronie 15.

Wracamy do rozmowy z ekspertem Krzysztofem Gibkiem na temat obniżenia rachunków za energię. Wyjaśniamy jak samodzielnie produkować energię na bieżące potrzeby, a nadwyżki „magazynować” w sieci i „odebrać” je w kolejnym okresie rozliczeniowym. O szczegółach całego procesu uporządkowania domowej infrastruktury elektrycznej rozmawiamy na stronie 13.

Przypominamy też, że zgodnie z zapowiedziami WFOŚiGW, uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. E-wnioski są już dostępne w serwisie gov.pl. Teraz bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę starych kopciuchów i termomodernizację domu.

Na stronie 17 informujemy, że na opolskim rynku właśnie pojawiły się mini magazyny samoobsługowe typu self storage, które mogą mieć teraz swoje pięć minut. Dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości oraz coraz większe zapotrzebowanie na dodatkową powierzchnię do magazynowania rzeczy osobistych sprawiły, że na terenie Opolskiego Centrum Logistycznego ruszyła właśnie nowa usługa.

Wracamy również do tematu ekologii w budownictwie mieszkaniowym i wyjaśniamy jak budować z drewna, nie tylko zdrowo, ale również ekonomicznie. Jak w tej nowoczesnej technologii wykonuje się dach? Jak zostały wykorzystane możliwości prefabrykacji? To kwestie przybliżamy w tym numerze na stronie 6.

Temat z okładki prezentuje 30 atutów inwestycji Imperial , która pnie się do góry z każdym tygodniem, jako jedno z czterech nowych osiedli dewelopera Rembud. Przypominamy również o wydanych ostatnio Kuponach Rabatowych Rembud, które można odbierać w biurze sprzedaży w , ul. Kępska 18.

Zachęcamy do zapoznania się ze wieloma ogłoszeniami prywatnymi zamieszczonymi w lipcowym numerze Opolskiego Rynku Nieruchomości i czekamy na Państwa pytania oraz propozycje inwestycyjne do zamieszczenia w kolejnym wydaniu.

Przypominamy także o naszej oficjalnej aplikacji na smartfony, gdzie na bieżąco można mieć dostęp do zestawu cennych informacji z Opolskiego Rynku Nieruchomości.

Miesięcznik Opolski Rynek Nieruchomości dostępny jest również
jako aplikacja mobilna na smartfony iOS i Android.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play


Zobacz również:

Odra Prestige Apartamenty

Jedyne takie miejsce w Opolu

Apartamenty Vincent Opole

Nowe mieszkania Opole-Gosławice

Klonowe Zacisze

Apartamenty w zabudowie szeregowej w Lędzinach pod Opolem

Luksusowe dwupoziomowe mieszkanie w centrum Opola

108,91 m², 4 pokoje, miejsce postojowe

Lepiej już było

Rynek nieruchomości

OPOLAGRA 2022

Największe targi w południowej Polsce

Mariusz Ciołeszyński

Redaktor naczelny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla