Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

STYCZEŃ 2022

CZYTAJ

Wrześniowy numer ORN

165 numer Opolskiego Rynku Nieruchomości

Wrześniowy numer ORN

165 numer Opolskiego Rynku Nieruchomości

Mariusz Ciołeszyński

Zapraszamy do zapoznania się z wrześniowym, 165 numerem Opolskiego Rynku Nieruchomości. Zapowiadamy w nim kilka gorących nowości na rynku mieszkaniowym oraz III Wystawę Mieszkań i Domów w C.H. Karolinka.

Pierwsza nowość to wyczekiwana inwestycja firmy Wellma Investment w pobliżu Turawa Park. Apartamenty Eko Park to nowoczesne i ekologiczne osiedle składające się z 250 mieszkań, które rozmieszczone będą w aż 5 budynkach. Budowa rozpocznie się już w październiku – więcej na ten temat na str. 12.

Druga nowość to oferta firmy Struxi Deweloper na ulicy Agatowej w Chmielowicach. Tam właśnie rozbudowuje się Osiedle Róży Wiatrów, gdzie można zamieszkać w przestronnych domach, mając do dyspozycji 200 metrowy ogród lub taras – więcej na str. 20.

Temat z okładki to Apartamenty Natura 2. Haus Deweloper zgodnie z przyjętym harmonogramem buduje już drugi budynek, w którym szczególną popularnością cieszą się mieszkania z dużymi zielonymi ogrodami. Spokojna okolica i ekologiczne rozwiązania wokół tej inwestycji sprawiają, że mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki – więcej na str. 6.

Investor Property zaprasza naszych czytelników do Osady Hlouszka, w której największym zainteresowaniem cieszą się domy w zabudowie bliźniaczej. Funkcjonalny układ mieszkań, zielone ogrody, wygodna droga osiedlowa i konkurencyjne ceny sprawiają, że mieszkania rozchodzą się w przedsprzedaży w niespodziewanym tempie – więcej na str. 16.

Najnowsza inwestycja firmy Atlantis Deweloper – osiedle Odra Prestige, wzbudza zainteresowanie swoją wyjątkową lokalizacją, którą dokładnie analizujemy na str. 47.

Harmonogram ukończenia 24 najpopularniejszych inwestycji w Opolu prezentujemy na zdjęciach na str. 42 – 43.

W części redakcyjnej analizujemy wzrost cen na rynku mieszkaniowym w Polsce i pokazujemy na mapie jak to obecnie wygląda. W Opolu średnia cena metra kwadratowego przekroczyła 6 500 zł i idzie nadal w górę. Inwestycja w mieszkania przypomina swoim bezpieczeństwem inwestycję w złoto, dlatego stała się ucieczką dla zamożnych. Dodatkowo sygnalizujemy nowy trend na rynku nieruchomości, tzw. co-living, który zyskuje na popularności zwłaszcza u młodych, którzy cenią sobie pomysłowość deweloperów i atrakcyjne ceny wynikające ze współdzielenia powierzchni, – więcej o tym na str. 19.

Krzysztof Gibek – specjalista w branży technika grzewcza, wyjaśnia na czym polega model rozliczania godzinowego i jak firmy mogą bilansować swoje rachunki wytwarzając energię elektryczną, dzięki Taryfie Dynamicznej, którą wprowadziła na rynek firma Oświecony – więcej o tym na str. 18.

A może czeka nas generalny remont mieszkania? Wówczas koniecznie zapoznajmy się z artykułem na str. 31, gdzie z pomocą specjalistów z firmy „Ogarniemy to” pokazujemy krok po kroku, jak to zrobić bez stresu.

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami zamieszczonymi we wrześniowym numerze Opolskiego Rynku Nieruchomości na stronach 21 – 28. Czekamy na Państwa pytania i propozycje inwestycyjne do zamieszczenia w kolejnym wydaniu.

Przypominamy także o naszej oficjalnej aplikacji na smartfony, gdzie na bieżąco można mieć dostęp do całego zestawu cennych informacji z Opolskiego Rynku Nieruchomości.

Zapraszamy na III Wystawę Mieszkań i Domów w C.H. Karolinka,
która czeka na Państwa już od 4 września 2020.

Miesięcznik Opolski Rynek Nieruchomości dostępny jest również
jako aplikacja mobilna na smartfony iOS i Android.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

Mariusz Ciołeszyński

Redaktor naczelny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla