Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

LIPIEC 2022

CZYTAJ

Modne dodatki do salonu

Jak odmienić swój dom

Modne dodatki do salonu

Jak odmienić swój dom

Opolski Rynek Nieruchomości

Dodatki i dekoracje to ten element w aranżacji salonu czy sypialni, który potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat i ciepło. Zaaranżowane ściany, piękne meble i idealnie rozplanowana przestrzeń, nie stworzą takiej atmosfery jaką oddadzą dodatki takie jak zasłony, rolety, firany czy poduszki dekoracyjne i pledy. Wszak to one nadają miękkości, przytulności i dopełniają nasze wnętrza.

Odwiecznym dylematem jest udekorowanie okien tak aby było nowocześnie, lekko i przytulnie. O ile okna w piękny i słoneczny dzień wpuszczają do naszych wnętrz mnóstwo światła i ciepła, tak wieczorem czy w chłodne i ponure dni, kiedy zależy nam aby stworzyć przyjemną atmosferę – wymagają zastosowania tkanin. Obecnie stosuje się zarówno tradycyjny model czyli firany i zasłony, rolety rzymskie i zasłony, czy same rolety, firany lub zasłony. Kluczem do sukcesu jest tkanina, jej jakość, kolor czy deseń. Najchętniej wybieranym rozwiązaniem są zasłony w kolorach neutralnych (wszelkie odcienie beżu, kremu, brązów, kolory piaskowe, taupe  i ciepło-szare), dla tych, którzy decydują się na mocniejszy akcent: koniakowy, rdzawy, butelkowa zieleń, szmaragdowy i granat. Nie brakuje również motywów botanicznych(liście, trawy, palmy, drzewa). O tym jaki kolor powinniśmy wybrać, decydować powinna powierzchnia aranżowanego wnętrza, kolory towarzyszące i ilość światła. Do małych powierzchni najlepiej zastosować pastele, eleganckie odcienie: od beżu po brudny róż, miętę czy złamane biele, kolory piaskowe. Należy pamiętać, że ciemne pomieszczenia będą pogłębiać ciemniejsze odcienie tkanin.

Stawiamy na naturalne tkaniny, rezygnujemy z tańszych i sztucznych rozwiązań typu poliester, poliamid czy elastan – na rzecz bawełnianych, lnianych, jedwabnych i aksamitnych. Należy również pamiętać, że nawet najładniejsza tkanina i jej kolor mogą zostać popsute niewłaściwą proporcją czy uszyciem. Zasłony powinny spływać od samego sufitu, odpowiednio wypełniać przestrzeń pomiędzy oknami, delikatnie nachodząc na światło okna. Jeśli masz z tym dylemat, a zależy Ci na trafnym wyborze, skieruj swoje kroki do salonu, który kompleksowo zaaranżuje Twoje okna np. Fantazja Homedecor w Galerii Prószkowskiej 54 w .

Kiedy mamy udekorowane okna, możemy skupić się na pozostałych dodatkach takich jak poduszki, koce i pledy. Sofa czy narożnik z kilkoma ciekawymi poduszkami i niby niedbale przewieszonym kocem, staje się zupełnie innym meblem, który wręcz zaprasza do wypoczynku. Całkiem gładkie, welurowe, z połyskiem, z deseniem, zrobione na drutach czy futerkowe – rozwiązań jest sporo. Dopasuj kolory poduszek do tych, które powtarzają się we wnętrzach np. kolor z dywanu, zasłon czy fotela obok. Jeśli nie trafisz z wyborem to żaden problem bo to tylko poszewka, którą możesz często wymieniać jeśli tylko będziesz mieć na to chęć lub nastrój. Grunt to bawić się swoim wnętrzem i nadać mu niepowtarzalny charakter, tak aby spełnić swoje marzenia o pięknych wnętrzach.


Zobacz również:

Odra Prestige Apartamenty

Jedyne takie miejsce w Opolu

Apartamenty Vincent Opole

Nowe mieszkania Opole-Gosławice

Klonowe Zacisze

Apartamenty w zabudowie szeregowej w Lędzinach pod Opolem

Luksusowe dwupoziomowe mieszkanie w centrum Opola

108,91 m², 4 pokoje, miejsce postojowe

Lepiej już było

Rynek nieruchomości

OPOLAGRA 2022

Największe targi w południowej Polsce

Opolski Rynek Nieruchomości

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla