Domy, Sprzedaż, Dom na sprzedaż
Willa/pensjonat 300 m² w Rabce-Zdrój
Stylowy duży dom drewniany
Opolski Rynek Nieruchomości
Ten artykuł liczy 612 słów i przeczytasz go w około 2 min. i 43 sek.
Stylowa willa z drewna w Rabce-Zdrój
Na sprzedaż – Willa “Kościuszko” z 1892 roku
Lokalizacja: Rabka-Zdrój, ul. Kościuszki 8 (powiat nowotarski, województwo małopolskie)
Przedstawiamy Państwu unikalną okazję zakupu stylowej willi “Kościuszko”, zbudowanej w 1892 roku, położonej w sercu malowniczego uzdrowiska Rabka-Zdrój. Ta imponująca rezydencja o powierzchni 300 m², wykonana z drewna modrzewiowego, dębowego i sosnowego, zachwyca nie tylko swoją historią, ale również wyjątkowym charakterem oraz atmosferą. Willa funkcjonowała jako pensjonat i dom mieszkalny, po generalnym remoncie przeprowadzonym w 2002 roku. Pensjonat uzyskał wysokie oceny klientów (ma bardzo dobre opinie w Google) i jest gotowy do dalszego użytku.
- Powierzchnia: 300 m² (248 m² powierzchni użytkowej)
- Liczba pokoi: 9
- Liczba łazienek: 9
- Liczba kuchni: 6
- Kondygnacje: budynek 3-poziomowy
- Rok budowy: 1892
- Stan wykończenia: Do zamieszkania/użytkowania
- Ogrzewanie: Centralne (kocioł na eko-groszek oraz piec na olej opałowy)
- Materiał budowlany: Drewno modrzewiowe, dębowe, sosnowe
- Pokrycie dachu: Dachówka
- Okna: Drewniane
Tel. 696 007 321
Układ pomieszczeń
- Poziom 1: 2 pokoje, 2 Kuchnie, 2 łazienki, Kotłownia
- Poziom 2: 4 duże pokoje z łazienkami, 3 kuchnie, Łazienka, Pokój przechodni, Przedpokój, Werandy przy każdym z pokoi
- Poziom 3: 3 pokoje, Przedpokój, 2 łazienki, 5 werand
- Strych: Do zagospodarowania
Działka
- Powierzchnia: 1 718 m²
- Nr działki: 3895
- Ogrodzenie: Siatka, ogrodzenie całkowite, kuta dekoracyjna brama wjazdowa
- Przyłącza: Gaz, studnia, kanalizacja, wodociąg, elektryczność
- Miejsca postojowe: Na podjeździe 6 miejsc parkingowych
- Ogród: Zagospodarowany ogród z drzewami i krzewami, 3 zadaszone altany, teren o kształcie prostokąta
- Dojazd: Asfaltowy
Media i bezpieczeństwo
- Media: Woda miejska, kanalizacja, prąd
- Zabezpieczenia: System alarmowy, instalacja odgromowa
Atuty i unikalne cechy nieruchomości
Historyczna wartość i architektura: Willa znajduje się w Gminnej Ewidencji Zabytków, co podkreśla jej wyjątkowy klimat i wartość historyczną. Budynek pochodzi z 1892 roku i został wykonany z drewna modrzewiowego, dębowego i sosnowego, co nadaje mu niepowtarzalnego uroku. Willa przez wiele lat służyła jako dom katechetyczny często odwiedzany przez biskupa Karola Wojtyłę.
Działający pensjonat: Willa funkcjonowała jako pensjonat, który po generalnym remoncie w 2002 roku zdobył bardzo dobre opinie klientów w Google. Nieruchomość jest gotowa do dalszego użytkowania, co czyni ją doskonałą inwestycją.
Komfort i funkcjonalność: Każdy pokój ma oddzielną werandę, zapewniając prywatność i komfort. W ogrodzie znajdują się trzy zadaszone altany, co czyni go idealnym miejscem do wypoczynku.
Zagospodarowany ogród: Piękny ogród otaczający willę jest obsadzony drzewami i krzewami, co tworzy wyjątkową atmosferę i pozwala na miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu.
Nowoczesne udogodnienia: Pomimo historycznego charakteru, willa została wyposażona w nowoczesne instalacje, takie jak system alarmowy, instalacja odgromowa, oraz przyłącza do wody miejskiej i kanalizacji, przyłącze gazu, niezależna studnia.
Doskonała lokalizacja: Willa znajduje się w centrum malowniczego uzdrowiska Rabka-Zdrój na zboczu góry Bania, co zapewnia łatwy dostęp do wszystkich udogodnień i atrakcji tego miejsca.
Uniwersalne możliwości adaptacyjne: Dzięki dużej powierzchni użytkowej i możliwości zagospodarowania strychu, nieruchomość daje wiele możliwości adaptacji według indywidualnych potrzeb.
Willa “Kościuszko” to wyjątkowa nieruchomość, która łączy w sobie urok historycznego budownictwa z nowoczesnymi udogodnieniami. Jej niezwykły charakter, świetne opinie klientów oraz gotowość do dalszego użytkowania jako działający pensjonat sprawiają, że jest to inwestycja idealna zarówno dla osób poszukujących domu o unikalnym stylu, jak i tych, którzy chcą kontynuować jego działalność biznesową. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i obejrzenia tej niezwykłej posiadłości.
Niniejsze ogłoszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych Kodeksu Cywilnego. Informacje dotyczące opisu nieruchomości podane są przez Właściciela, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji. Zdjęcia, filmy i projekty chronione są prawem autorskim.

Zobacz również:

Działka budowlana 10 arów Opole Wrzoski Nad Stawem
Działka 1001 m² pod zabudowę rodzinną lub usługową