Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

CZERWIEC 2022

CZYTAJ

Czyste powietrze dla Opolan

Możesz sprawdzić jakość powietrza w swojej okolicy

Czyste powietrze dla Opolan

Możesz sprawdzić jakość powietrza w swojej okolicy

Beata Marcinowicz

Na początku tego roku nikogo nie zaskakiwały medialne doniesienia na temat fatalnego stanu powietrza w naszym mieście. Apele dziennikarzy, ekologów i lekarzy, by dzieci i osoby starsze pozostawały w domu z tego powodu przez pewien czas były naszą codziennością.

Temat powraca wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego i staje się bardzo gorący, gdy temperatura spada poniżej zera. Walka o jakość powietrza w będzie długa. 1 listopada weszła w życie tzw. uchwała antysmogowa podjęta przez Sejmik Województwa Opolskiego. Jasno z niej wynika, że na Opolszczyźnie obowiązuje zakaz palenia w piecach śmieci oraz paliw niskiej jakości, czyli mokrym drewnem, flotem czy mułem. Jednak Polska i opolskie jednocześnie, stanowią wciąż tereny, na którym istnieje wysokie stężenie szkodliwych związków w powietrzu.

Jak działa na nas zanieczyszczone powietrze? Przede wszystkim potęguje czynniki alergiczne, zaostrza objawy astmy, zwiększa liczbę zachorować na zapalenie płuc, raka płuc. Kobiety w ciąży, które oddychają fatalnym powietrzem mogą urodzić dziecko o niższej masie ciała a nawet obciążone chorobami genetycznymi.

Aby wiedzieć dokładnie, jaki jest stan powietrza w danym dniu, czy możemy bez obaw przebywać na dworze, warto zajrzeć na Facebooka, na fanpage Opolskiego Alarmu Smogowego, na którym regularnie publikowane są informacje na ten temat. Można również skorzystać z internetowej platformy polecanej przez Urząd Miasta : https://atmopolis.pl/luma/opole/public/map.php. Warto również zajrzeć na www.niskaemisjaopole.pl, znaleźć tu można, między innymi, informacje na temat tego, w jaki sposób pozyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca.


Zobacz również:

Odra Prestige Apartamenty

Jedyne takie miejsce w Opolu

Apartamenty Vincent Opole

Nowe mieszkania Opole-Gosławice

Klonowe Zacisze

Apartamenty w zabudowie szeregowej w Lędzinach pod Opolem

Luksusowe dwupoziomowe mieszkanie w centrum Opola

108,91 m², 4 pokoje, miejsce postojowe

Lepiej już było

Rynek nieruchomości

OPOLAGRA 2022

Największe targi w południowej Polsce

Beata Marcinowicz

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla