OPOLAGRA 2022 - | Opolski Rynek Nieruchomości - Mieszkania Domy Apartamenty Działki Lokal
Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

LUTY 2024

CZYTAJ

OPOLAGRA 2022

Największe targi w południowej Polsce

OPOLAGRA 2022

Największe targi w południowej Polsce

Opolski Rynek Nieruchomości

Ten artykuł liczy 750 słów i przeczytasz go w około 2 min. i 30 sek.

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, powraca największa w południowej Polsce wystawa rolnicza – Opolagra.

Jej XVII-ta edycja odbędzie się w dniach 10 – 12 czerwca 2022.

Ostatnią wystawę, jaka miała miejsce w 2019 roku, odwiedziło 43 tys. osób, którzy podziwiali stoiska ponad 400 wystawców. Długa pauza i obecne, nad wyraz niesprzyjające warunki, jak wojna w Ukrainie, wysokie ceny środków produkcji, przerwane łańcuchy dostaw, co skutkuje mniejszą dostępnością maszyn, nie zniechęciły organizatorów do przygotowania wielu atrakcji, a głód imprez wystawienniczych tak wśród zwiedzających jaki i wystawców oraz chęć bezpośredniego spotkania się twarzą w twarz, pozwalają przypuszczać, że i tegoroczna wystawa zapowiada się okazale. Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej oraz chowu i hodowli bydła. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również przyjrzeć się im podczas licznych pokazów. Maszyny w trakcie pracy na Opolagrze to widowisko o niesłabnącym zainteresowaniu.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych w tym roku przez organizatorów na tegorocznej Opolagrze, będzie można m.in. spróbować jazdy pit bike’iem oraz quadem, podczas SWIMER CUP Opolagra 2022. Do dyspozycji uczestników będą maszyny o różnych pojemnościach, również sprzęty, które na co dzień ścigają się w zawodach Pucharu i Mistrzostw Polski Pit Bike. Na stanowisku odbywać się będą również różne konkursy, podczas których wygrać będzie można różne motocyklowe upominki, będzie jazda na czas i pokonywanie przeszkód, wszystko przez całe 3 dni trwania targów.

Redakcje wiodących magazynów rolniczych top agrar Polska i Profi przygotowują konkurs dla młodzieży, w którym będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w obsłudze nowoczesnego sprzętu. Ponadto cyklicznie odbywający się pokaz sprzętu będzie okazją do zapoznania się z nowinkami technicznymi także dla szerszej publiczności.

Ciekawie i niezwykle bogato zapowiada się program prelekcji połączonych z pokazami. W namiocie Forum codziennie portal kukurydza.pl wraz z MEPU OY będą mówić o tajnikach ekologicznego i ekonomicznego suszenia ziarna. Dr Jacek Skudlarski z SGGW wprowadzi do bloku poświęconego rolnictwu 4.0, na który ponadto składać się będą prelekcja Konrada Kota z Agrihandler pt. „Roboty Naio – robotyzacja i automatyzacja w rolnictwie” oraz wystąpienie przygotowane przez przedstawicieli John Deere pt. „Rolnictwo precyzyjne / Dobra kiszonka zaczyna się od maszyny – wybór, uzgodnienie”. W piątek i niedzielę posłuchać będzie można bloku prelekcji przygotowanych przez firmę AGROCOM. Znajdą się w nim: „Na trudne czasy. Rozwiązania uniwersalnej platformy cyfrowej 365FarmNet służące redukcji kosztów produkcji rolniczej i trosce o środowisko przyrodnicze gleby”, „Innowacyjny system sterowania obiegiem wody na obiektach melioracyjnych – INOMEL. Możliwości zastosowania produktów INOMEL jako odpowiedź na potrzeby wodno-melioracyjne praktyki rolniczej”, „Czy należy się już obawiać występowania drugiego pokolenia omacnicy prosowianki w kukurydzy? Monitoring i zwalczanie metodami biologicznymi” oraz „Wspieranie szacowania szkód łowieckich metodami niskopułapowymi UAV. System SCDI”. W część praktycznej, pokazowej znajdą się praktyczne sposoby obliczeń, doboru oraz właściwej i sprawnej regulacji ciśnienia roboczego w oponach rolniczych podczas prac polowych – patronat Michelin, automatyczna dokumentacja polowa: proste i zaawansowane moduły 365Active zamontowane na nowych i starszych ciągnikach i maszynach rolniczych. Transmisja na bieżąco prowadzona przez 365FarmNet, jak również pokaz działania pułapki świetlnej oraz rozrzucania kapsułek TRICHOSAFE zawierającego jaja kruszynka, do ograniczania występowania omacnicy prosowianki z powietrza za pomocą drona.

Z kolei firma HYPERIN przygotowała program „Ekologicznie czysta farma”, gdzie każdego dnia imprezy co godzinę na swoim stoisku zaprasza do zabawy z Mega EKO Pianą, na maszynach i nie tylko… Ponadto odbędzie się tu również pokaz z udziałem ciągników Zetor, profesjonalnej konserwacji maszyn rolniczych w zgodzie z ekologią.

Firma Prosat zaprezentuje kosiarkę gąsienicową sterowaną radiowo H27 Panther jak również możliwości myjki ciśnieniowej Ehrle HD1140 Premium.

W tradycyjnym konkursie dla zwiedzających nagrodą główną w tym roku będzie zbiornik dwupłaszczowy do ON SWIMER TANK ECO-line 2500l w wersji Classic ufundowany przez Agriexpert Mateusz Kierdal.

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców. Te i inne atrakcje już 10-12 czerwca 2022 na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

OPOLAGRA 2022


Zobacz również:

Na sprzedaż dom 191 m² w Opolu

Dom o pow. użytkowej 151 m²

Jak warto przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Z Krzysztofem Kęską – specjalistą od wizerunku oraz projektantem i twórcą nowoczesnych wnętrz, rozmawia Mariusz Ciołeszyński

Na sprzedaż nowy dom 138 m² w Opolu

Dom o pow. użytkowej 103 m², z garażem 19 m²

Dom 94 m² w Lędzinach pod Opolem

Nowo budowany dom z ogrodem i garażem

Czy warto czekać na kolejny Black Week?

Ceny mieszkań i domów w 2024 r.

8 Opolska Wystawa Mieszkań i Domów

Grudzień 2023 w C.H. Karolinka w Opolu

Opolski Rynek Nieruchomości

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł

Rynek Nieruchomości Opole Nowe Mieszkania Domy Apartamenty Rynek pierwotny Rynek wtórny

Kawalerka 31,5 m² Opole Ozimska - Opolski Rynek Nieruchomości

Kawalerka 31,5 m² Opole Ozimska

Doskonałe mieszkanie na wynajem

AquaVet Weterynarz Opole - Gabinet weterynaryjny, Rehabilitacja zwierzątPartner

AquaVet Weterynarz Opole

Gabinet weterynaryjny, Rehabilitacja zwierząt

Działka budowlana 60 ar w pobliżu Krakowa - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana 60 ar w pobliżu Krakowa

Działka w Paszkówce - 5950 m², uzbrojona, z dostępem do drogi

Apartamenty Eko Park - Opolski Rynek Nieruchomości

Apartamenty Eko Park

Budynek nr 3 - zamieszkaj w nim jeszcze w tym roku

Działka 21 arów Opole-Wrzoski - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka 21 arów Opole-Wrzoski

Zobacz szczegółowy raport o działce

Działka budowlana, Dąbrowa koło Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana, Dąbrowa koło Opola

Zobacz szczegółowy raport o działce

Dom wolnostojący blisko Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom wolnostojący blisko Opola

Dom 136 m², działka 750 m²

Atlantis Prestige Park - Opolski Rynek Nieruchomości

Atlantis Prestige Park

Mieszkania od 32 do 87 m²

Ośrodek jeździecki Bierdzany - Opolski Rynek Nieruchomości

Ośrodek jeździecki Bierdzany

Kompleksowa oferta sprzedaży - działki i budynki

Materace Perfect - Materace do spania - sklep producentaPartner

Materace Perfect

Materace do spania - sklep producenta

Oferta inwestycyjna - Opolski Rynek Nieruchomości

Oferta inwestycyjna

Dwa mieszkania w jednym domu

Apartamenty Eko Park - Opolski Rynek Nieruchomości

Apartamenty Eko Park

Ruszyła sprzedaż budynku nr 3