Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

MAJ 2024

CZYTAJ

Ekskluzywne PREMIUM HOUSE

Z architektem Mirosławem Palejem oraz z Inwestorem Mariuszem Wójcickim rozmawia Mariusz Ciołeszyński

Ekskluzywne PREMIUM HOUSE

Z architektem Mirosławem Palejem oraz z Inwestorem Mariuszem Wójcickim rozmawia Mariusz Ciołeszyński

Opolski Rynek Nieruchomości

216

Ten artykuł liczy 1939 słów i przeczytasz go w około 6 min. i 28 sek.

Prowadzenie biznesu z sukcesem uwarunkowane jest wieloma czynnikami. Ważny jest nie tylko pomysł, ale też wizerunek marki, skuteczna sprzedaż, profesjonalnie budowana kampania marketingowa. Znaczenie ma również miejsce i sposób prowadzenia działalności. W powstaje właśnie miejsce dedykowane dla firm, które cenią sobie ekskluzywność miejsca obsługi swoich wyjątkowych Klientów, które pozycjonują siebie w prestiżowej klasie Premium. Dlatego Inwestor Mariusz Wójcicki w bliskiej współpracy ze znanym opolskim architektem Mirosławem Palejem powołali do istnienia centrum biznesowe o adekwatnej nazwie Premium House.

premium-house1

Premium House to budynek usługowo-biurowy przy ul. Kołłątaja w Opolu. Ten przeszklony obiekt znajduje się przy ulicy Kołłątaja w samym sercu miasta, w otoczeniu prestiżowych instytucji, banków, urzędów, kancelarii prawnych i notarialnych.

Inwestorem i generalnym wykonawcą Premium House jest firma Inwestycje Mariusz Wójcicki, marka posiadająca wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości, mająca w swoim portfolio takie przedsięwzięcia, jak pierwszy czterogwiazdkowy w Opolu Piano hotel**** z przeszkloną restauracją i niepowtarzalnym widokiem na most Piastowski, kościół w Szczepanowicach oraz wyspę Bolko, nowoczesna kamienica New Line House, eleganckie Klonowe czy kameralna Willa przy Tęczowej. Doświadczenie i konsekwencja inwestora stanowi gwarancję dla potencjalnych nabywców lokali Premium House. Mogą oni być pewni, że obiekt budowany jest według najwyższych standardów, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, co potwierdził w przeprowadzonej przez naszą redakcję rozmowie architekt tej inwestycji Mirosław Palej. Obszerne fragmenty tej rozmowy prezentujemy Państwu w dalszej części artykułu.

premium-house2

Rozmowa z Mirosławem Palejem

Z architektem inwestycji Premium House Mirosławem Palejem rozmawia redaktor naczelny Opolskiego Rynku Nieruchomości Mariusz Ciołeszyński.

Mariusz Ciołeszyński – Biznes potrzebuje dzisiaj odpowiedniej przestrzeni i poziomu do działania. Otoczenie stanowić może inspirację. Ten nowy biurowiec Premium House, który powstał najpierw w pana wyobraźni może stać się teraz w Opolu, jednym z gwarantów sukcesu. Dlatego chciałbym naszą rozmowę rozpocząć od obiektywnego atutu tej inwestycji, od lokalizacji, od możliwości, jakie daje tak prestiżowe miejsce przy ulicy Kołłątaja.

Architekt Mirosław PalejMirosław Palej – To prawda, lokalizacja jest wyjątkowa. Biurowiec położny jest bardzo blisko i częściowo z widokiem na najpiękniejszy plac w Opolu, czyli na Plac Daszyńskiego. Bezpośrednio graniczy z najniezwyklejszym według mnie obiektem w Opolu, czyli przedwojennym budynkiem banku, wykonanym z piaskowca. Premium House jest również otoczony zielenią. Stąd wykrystalizowała się koncepcja przeszklenia budynku w kierunku najbardziej atrakcyjnym. Mamy tu do czynienia z wystawą północno-wschodnią, która jest idealna dla biur. W takim wypadku nie ma problemu z nadmiernym prześwietlaniem pomieszczeń, co ma znaczenie podczas pracy przy komputerze. Nie ma również kłopotu przegrzewania pomieszczeń, gdyż duże przeszklenia wbrew pozorom bardzo dobrze sobie radzą z kwestią izolacyjności, także w zimie. Jednocześnie unikamy kłopotu latem, kiedy słońce kładzie się na biurkach dając wrażenie gorąca, nawet w lokalach klimatyzowanych. Co ważne, biurowiec położony jest w samym centrum miasta, a dziś trudno o nowoczesne obiekty w śródmieściu , gdyż po prostu nie ma tu na nie miejsca. Dlatego jak pan powiedział lokalizacja jest niewątpliwie obiektywnym atutem Premium House.

M.C. – Widziałem wizualizacje wnętrza tego obiektu i jestem pod wrażeniem możliwości aranżacji przestrzeni, wejdźmy zatem do środka tego budynku i może rozpocznijmy od samej góry.

M.P. – Premium House projektowałem bardziej pod kątem wnętrza dlatego chętnie coś więcej o tym powiem. Zarówno z klatki schodowej, jak i windy możemy dostać się na dach, na którym zorganizowany jest taras z przepięknym widokiem na . Jest to dodatkowa zaleta dla prowadzących w obiekcie działalność. Przedsiębiorcy mają możliwość prowadzenia rozmów biznesowych w zupełnie niestandardowym otoczeniu, które sprzyjać może negocjacjom, nawiązywaniu nowych kontaktów i budowaniu dobrych relacji. Powierzchnia dachu to ponad 100 m2, a sam taras oddzielony jest od części technicznej dachu, pozwalając zachować komfort i prywatność.

M.C. – A jak zostały zaprojektowane korytarze, cała część wspólna tego obiektu, bo nie widzę tego na wizualizacjach?

M.P. – Obiekt zaprojektowany jest bardzo funkcjonalnie. Wchodząc do budynku trafiamy do otwartej przestrzeni, w której zorganizować można na przykład recepcję, z której przechodzimy do klatki schodowej będącej w jednym ciągu. Powoduje to, że układ budynku jest bardziej czytelny i klient nie ma problemu, by trafić do celu. Z klatki schodowej wchodzi się na jeden, prosty korytarz. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet osoba, która jest w budynku po raz pierwszy czuje się w nim pewnie i bezpiecznie.

M.C. – Proszę powiedzieć ile lokali biurowych będzie w Premium House?

M.P. – W obiekcie przygotowano 12 lokali biurowych na trzech kondygnacjach, plus lokal handlowy mieszczący się na parterze. Dodatkowo jest jeszcze jeden lokal znajdujący się w przestrzeni piwnicznej. Jest on ciekawy z tego względu, że stworzyliśmy tam coś w rodzaju fosy, dzięki czemu pomieszczenie to jest w pełni doświetlone oknami wysokimi niemal do samej ziemi. Dodatkowym atutem tej przestrzeni jest widok na niewielki, zielony i ładnie zaaranżowany ogródek. Wszystkie lokale są typu open space. Nabywcy mają więc całkowitą dowolność aranżacji wnętrza. W każdym lokalu znajduje się pomieszczenie kuchenno-socjalne i zespół sanitarny.
Ja mam nadzieję, że samo wejście do takiego lokalu, z pięknymi, dużymi oknami i niezwykłym widokiem, będzie powodowało, że każdy z nabywców ograniczy konieczność dzielenia pomieszczenia na mniejsze pokoje. A jeśli już będzie chciał je dzielić, to w sposób meblowy lub szklanymi ściankami, aby zachować swobodę i urodę przestrzeni.

premium-house3

M.C. – Widzę, że ten projekt faktycznie jest innowacyjny na opolskim rynku nieruchomości, gdzie jest tego przyczyna?

M.P. – To zupełnie inne podejście i zupełnie inne projektowanie. Nowatorskie jest przede wszystkim podejście inwestorów do budynku. To chyba pierwszy biurowiec w Opolu z lokalami na sprzedaż. W przypadku Premium House z góry założono, że lokale będą miały powierzchnię ok. 100 m2, co zresztą według badań rynkowych jest określane jako powierzchnia optymalna. Szczególnie ważny to fakt w naszym mieście, gdzie przedsiębiorcy najczęściej kupują w centrum miasta, by przeorganizować je na biura. Nie jest to sytuacja komfortowa ani dla właściciela takiego biura, ani dla pozostałych mieszkańców. Mamy świadomość, że prestiżowość posiadanego biura świadczy o szacunku przedsiębiorcy dla klienta. Stąd pomysł na stworzenie biurowca, w którym można kupić lokal mając do dyspozycji optymalną powierzchnię biurową, piękną klatkę schodową, nowoczesną windę i niesamowitą lokalizację.

M.C. – Interesuje mnie jeszcze strona techniczna projektu, jakiego rodzaju materiały wykorzystano do budowy tego biurowca?

M.P. – Premium House nie jest pierwszą inwestycją, jaką projektowałem dla firmy Inwestycje Mariusz Wójcicki. Inwestor dużą wagę przywiązuje do jakości obiektów i starannego, ekskluzywnego wręcz wykończenia. Stąd w obiekcie znajdują się szklane balustrady, schody wykonane w kamieniu, biała cegła na ścianach. Całość będzie też bardzo elegancko oświetlona. Podobnie wysoki standard można osiągnąć w każdym lokalu biurowym. Są one przygotowane pod kątem klimatyzacji, odpowiednio wentylowane, nie będzie trudno urządzić je na wysokim poziomie. Ze względu na konstrukcję szkieletową budynku inwestorzy mają możliwość zakupu lokali większych niż 100 m2. Jeśli prowadzona działalność wymaga na przykład 200 m2, to nowy właściciel ma możliwość organizacji właśnie takiej przestrzeni.

M.C. – Wiem, że lokale świetnie się sprzedają i pozostało ich już niewiele, ale dla jakiego rodzaju działalności ten obiekt został głównie zaprojektowany?

M.P. – Pracując nad projektem budynku zakładaliśmy, że będzie on doskonałym miejscem do prowadzenia biznesu wymagającego reprezentacji. Już dziś wiemy, że swoje siedziby będą tu miały kancelarie adwokackie, lekarze specjaliści prowadzący prywatne praktyki, firmy zajmujące się doradztwem finansowym.

M.C. – Wkrótce uroczyste otwarcie to osobiście poznamy wszystkich partnerów tej inwestycji. Bardzo dziękuję za rozmowę. O parkingu i wielu innych szczegółach tej inwestycji porozmawiamy również z samym inwestorem i generalnym wykonawcą Premium House, Mariuszem Wójcickim.

premium-house5

Rozmowa z Mariuszem Wójcickim

M.C. – Czy są jeszcze wolne lokale w Premium House?

Mariusz Wójcicki – Istnieje możliwość zakupu jeszcze tylko kilku lokali. Chętni mogą także rozmawiać z inwestorem na temat najmu. Średnia cena zakupu m2 to 5.900 zł netto. Lokale w zaawansowanym stanie deweloperskim, czyli z kompletną instalacją wewnętrzną obsługującą wentylację i klimatyzację.

M.C. – A co z parkingiem przed tym obiektem?

M.W. – Luksus i wyjątkowość tego obiektu podkreśla kilka kwestii. Jedną z nich jest parking. Mamy już opracowany projekt modernizacji przyległego do budynku parkingu, na którym użytkownikom lokali przyporządkowanych będzie około 20 miejsc postojowych. Ograniczona szlabanem przestrzeń gwarantuje, że miejsca te będą ekskluzywne i zawsze wolne dla ich właścicieli. Modernizując parking zyskujemy jeszcze dodatkowo wiele miejsc parkingowych, które będą ogólnodostępne, z głównym przeznaczeniem dla klientów właścicieli lokali.
Bardzo istotny jest fakt, że w otoczeniu Premium House biznesmeni znajdą niezbędne do dobrego funkcjonowania instytucje i organizacje. Bezpośrednia bliskość kancelarii prawnych, banków, urzędów ma niebagatelne znaczenie dla przedsiębiorców. W samym obiekcie lokować się będą adwokaci, lekarze, instytucje finansowe, biuro nieruchomości. Tego rodzaju otoczenie biznesu pozytywnie wpływa na wizerunek firmy i jej działanie.

M.C. – Mam jeszcze pytanie do generalnego wykonawcy tego biurowca. Z jakich materiałów wybudowano Premium House?

M.W. – Obiekt jest wykonany z żelbetonu, co sprawia, że konstrukcja jest bardzo trwała. Materiały zewnętrzne są materiałami ekskluzywnymi. W sporej części elewacja zewnętrzna jest okładana granitem, co daje bardzo piękny efekt wizualny. Na zewnątrz budynku stosujemy dużo szkła i stali nierdzewnej, stawiając na jakość i nowoczesność. Jakość jest ważna również wewnątrz budynku. Dominuje szkło hartowane i stal nierdzewna, a schody są okładane granitem.
Możemy łatwo dostrzec, że przeszklenia w Premium House wyraźnie nawiązują do dużych przeszkleń w hotelu Piano****, Klonowym, osiedlu Tęczowym, czy najnowszej naszej inwestycji osiedlu Lawendowym. To charakterystyczne w naszych realizacjach, które tworzymy razem z Mirkiem Palejem. Deska tarasowa, którą zastosowaliśmy w Premium House także świetnie sprawdziła się na tarasach hotelu Piano**** i będziemy starać się utrzymać ten poziom w każdej naszej następnej inwestycji.

premium-house4

M.C. – Na jakim etapie jest aktualnie budowa obiektu?

M.W. – Możemy powiedzieć, że jesteśmy na końcowym etapie realizacji inwestycji. Planujemy oddać budynek do użytku w pierwszym kwartale 2017 roku.
Już dzisiaj serdecznie zapraszam do Premium House, obiektu który razem z Mirkiem Palejem powołaliśmy do życia dla firm, które wysoko cenią jakość i prestiż. Zależy nam, aby ten obiekt od początku do końca był reprezentacyjny i ekskluzywny podobnie jak nasz hotel Piano****, z którego jesteśmy bardzo dumni przed naszymi gośćmi z kraju i za granicy.

www.baj.pl


Zobacz również:

Osiedle Belweder Park w Nysie

Dziennik Budowy Maj 2024

Nowe mieszkanie 37 m² w Brzegu

2 pokoje na nowym osiedlu

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem

Nowy dom w zabudowie szeregowej, z ogrodem

Domy wolnostojące CALM HOUSE

Oferta sprzedaży – 3 różne domy

Opolski Rynek Nieruchomości

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł

Rynek Nieruchomości Opole Nowe Mieszkania Domy Apartamenty Rynek pierwotny Rynek wtórny

Zajazd z dużym ogrodem blisko autostrady A4 - Opolski Rynek Nieruchomości

Zajazd z dużym ogrodem blisko autostrady A4

Hotel, restauracja, parking

Centrum Budowlane MARBET - Materiały budowlane - sklep i hurtownia budowlanaPartner

Centrum Budowlane MARBET

Materiały budowlane - sklep i hurtownia budowlana

Działka budowlana, Dąbrowa koło Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana, Dąbrowa koło Opola

Zobacz szczegółowy raport o działce

Ośrodek jeździecki Bierdzany - Opolski Rynek Nieruchomości

Ośrodek jeździecki Bierdzany

Kompleksowa oferta sprzedaży - działki i budynki

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach

Dom 110 m², działka 400 m²

Domy wolnostojące CALM HOUSE - Opolski Rynek Nieruchomości

Domy wolnostojące CALM HOUSE

Oferta sprzedaży - 3 różne domy

Piękny budynek 2 174 m² w centrum Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Piękny budynek 2 174 m² w centrum Opola

Zabytek architektoniczny przy ul. Damrota

Dom 124 m² po remoncie bardzo blisko Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 124 m² po remoncie bardzo blisko Opola

Dom jednorodzinny z ogrodem

3-pokojowe mieszkanie 77 m² z klimatem - Opolski Rynek Nieruchomości

3-pokojowe mieszkanie 77 m² z klimatem

Groszowice, blisko plaża i kąpielisko

ALMAR - Podłogi i drzwi Opole - sprzedaż i montażPartner

ALMAR

Podłogi i drzwi Opole - sprzedaż i montaż

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem

Nowy dom w zabudowie szeregowej, z ogrodem

Dom 94 m² w Lędzinach pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 94 m² w Lędzinach pod Opolem

Nowo budowany dom z ogrodem i garażem

Domy na sprzedaż Opole: Sprawdź nasze propozycje domów na sprzedaż w Opolu i znajdź idealne miejsce dla siebie.