Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

CZERWIEC 2022

CZYTAJ

Zachęty inwestycyjne dla przedsiębiorców w Opolu

Decyzje o umiejscowieniu biznesu w danym mieście podejmuje się długo i na bazie solidnych informacji, badań rynku, analizy zasobów ludzkich. Władze Opola przygotowały pakiet tzw. “zachęt inwestycyjnych” dla przyszłych inwestorów, który może skłonić ich do ulokowania swojego biznesu właśnie tutaj.

Zachęty inwestycyjne dla przedsiębiorców w Opolu

Decyzje o umiejscowieniu biznesu w danym mieście podejmuje się długo i na bazie solidnych informacji, badań rynku, analizy zasobów ludzkich. Władze Opola przygotowały pakiet tzw. "zachęt inwestycyjnych" dla przyszłych inwestorów, który może skłonić ich do ulokowania swojego biznesu właśnie tutaj.

Beata Marcinowicz

Od stycznia 2017 r. jest większe o 12 sołectw. W związku z tym przybyło nie tylko mieszkańców i kilometrów kwadratowych, lecz również terenów pod inwestycje. To szczególnie ważne w kwestii wyludniania się naszego miasta i regionu, braku miejsca dla przemysłu, działalności usługowej czy rekreacyjnej.

© Fotolia

Aby skłonić potencjalnych inwestorów do prowadzenia biznesu w , władze miasta przygotowały kilka rodzajów zachęt dla inwestorów. Jedną z nich jest zwolnienie częściowe lub całkowite z obowiązku płacenia podatku od nieruchomości. Okres zwolnienia może trwać nawet 3 lata, a jego wartość wynosić może nawet 200 000 euro. Jest to preferencja dla tych, którzy wybudują w nowe obiekty przemysłowe lub biurowce, bądź też stworzą nowe miejsca pracy w liczbie co najmniej 40.

Inwestorzy mogą również liczyć na wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy w . PUP proponuje pomoc w szukaniu pracowników i prowadzeniu rekrutacji. Przedsiębiorcy mogą również skorzystać ze wsparcia finansowego, na przykład w ramach programu stażowego lub prac interwencyjnych. PUP refunduje także koszty wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy oraz dofinansowuje wynagrodzenie osób powyżej 50 i poniżej 30 roku życia. Mamy świadomość tego, że znalezienie specjalisty nie jest dziś łatwym zadaniem. Konkurencja jest bardzo duża i powoli rynek pracy staje się rynkiem pracownika a nie, jak dotychczas, rynkiem pracodawcy. Warto więc inwestować w zatrudnionych, szkolić ich, tworzyć przyjazne dla nich środowisko w firmie. Służą temu między innymi kursy i szkolenia, które Powiatowy Urząd Pracy dofinansowuje. Udział w tego typu programach brać mogą udział bezrobotni gotowi doszkolić się, by podjąć pracę w danej firmie lub też już aktywni zawodowo pracownicy.

Prowadzący działalność gospodarczą na terenie opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą również zostać zwolnieni z obowiązku uiszczania podatku dochodowego.

Spośród wielu możliwości przedsiębiorcy mogą wybrać dla siebie optymalną. Na rozwoju skorzystają wszyscy, nowe miejsca pracy są potrzebne, by zatrzymać w opolskiem młodych ludzi i zaktywizować osoby dojrzałe. W końcu to miasto nowych możliwości.


Zobacz również:

Odra Prestige Apartamenty

Jedyne takie miejsce w Opolu

Apartamenty Vincent Opole

Nowe mieszkania Opole-Gosławice

Klonowe Zacisze

Apartamenty w zabudowie szeregowej w Lędzinach pod Opolem

Luksusowe dwupoziomowe mieszkanie w centrum Opola

108,91 m², 4 pokoje, miejsce postojowe

Lepiej już było

Rynek nieruchomości

OPOLAGRA 2022

Największe targi w południowej Polsce

Beata Marcinowicz

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla