Zachęty inwestycyjne dla przedsiębiorców w Opolu
Decyzje o umiejscowieniu biznesu w danym mieście podejmuje się długo i na bazie solidnych informacji, badań rynku, analizy zasobów ludzkich. Władze Opola przygotowały pakiet tzw. "zachęt inwestycyjnych" dla przyszłych inwestorów, który może skłonić ich do ulokowania swojego biznesu właśnie tutaj.
Beata Marcinowicz
Ten artykuł liczy 365 słów i przeczytasz go w około 1 min. i 13 sek.
Od stycznia 2017 r. Opole jest większe o 12 sołectw. W związku z tym przybyło nie tylko mieszkańców i kilometrów kwadratowych, lecz również terenów pod inwestycje. To szczególnie ważne w kwestii wyludniania się naszego miasta i regionu, braku miejsca dla przemysłu, działalności usługowej czy rekreacyjnej.
© Fotolia
Aby skłonić potencjalnych inwestorów do prowadzenia biznesu w Opolu, władze miasta przygotowały kilka rodzajów zachęt dla inwestorów. Jedną z nich jest zwolnienie częściowe lub całkowite z obowiązku płacenia podatku od nieruchomości. Okres zwolnienia może trwać nawet 3 lata, a jego wartość wynosić może nawet 200 000 euro. Jest to preferencja dla tych, którzy wybudują w Opolu nowe obiekty przemysłowe lub biurowce, bądź też stworzą nowe miejsca pracy w liczbie co najmniej 40.
Inwestorzy mogą również liczyć na wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu. PUP proponuje pomoc w szukaniu pracowników i prowadzeniu rekrutacji. Przedsiębiorcy mogą również skorzystać ze wsparcia finansowego, na przykład w ramach programu stażowego lub prac interwencyjnych. PUP refunduje także koszty wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy oraz dofinansowuje wynagrodzenie osób powyżej 50 i poniżej 30 roku życia. Mamy świadomość tego, że znalezienie specjalisty nie jest dziś łatwym zadaniem. Konkurencja jest bardzo duża i powoli rynek pracy staje się rynkiem pracownika a nie, jak dotychczas, rynkiem pracodawcy. Warto więc inwestować w zatrudnionych, szkolić ich, tworzyć przyjazne dla nich środowisko w firmie. Służą temu między innymi kursy i szkolenia, które Powiatowy Urząd Pracy dofinansowuje. Udział w tego typu programach brać mogą udział bezrobotni gotowi doszkolić się, by podjąć pracę w danej firmie lub też już aktywni zawodowo pracownicy.
Prowadzący działalność gospodarczą na terenie opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą również zostać zwolnieni z obowiązku uiszczania podatku dochodowego.
Spośród wielu możliwości przedsiębiorcy mogą wybrać dla siebie optymalną. Na rozwoju skorzystają wszyscy, nowe miejsca pracy są potrzebne, by zatrzymać w opolskiem młodych ludzi i zaktywizować osoby dojrzałe. W końcu Opole to miasto nowych możliwości.
Zobacz również:
Kompleks biurowo-usługowy oraz hale produkcyjne w Chróścicach
Kompleksowa oferta sprzedaży – działki i budynki
Działki budowlane nad stawem Opole-Wrzoski
Możliwość zakupu całości (21 ar) lub pojedynczej działki (10 ar, 11 ar)