Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

LISTOPAD 2022

CZYTAJ

Wakacje w zgodzie z założeniami medycyny ekologicznej

Urlop bez ryzyka alergii czy złego samopoczucia? Kilka praktycznych porad, jak wypoczywać w zgodzie z zaleceniami medycyny ekologicznej.

Wakacje w zgodzie z założeniami medycyny ekologicznej

Urlop bez ryzyka alergii czy złego samopoczucia? Kilka praktycznych porad, jak wypoczywać w zgodzie z zaleceniami medycyny ekologicznej.

Beata Marcinowicz

Medycyna naturalna zakłada, że zdrowie jest wynikiem życia w przyjaznym sobie środowisku. Wiele na ten temat ma nam do powiedzenia Kanadyjczyk polskiego pochodzenia, pediatra, członek Amerykańskiej Akademii Medycyny Ekologicznej. W jego książce pt. „Ratujmy się. Elementarz medycyny ekologicznej” poznamy prawdę na temat tego, w jaki sposób funkcjonują nasze ciała i dlaczego na przykład złe samopoczucie, które większość określa, jako zmęczenie czy hipochondrię, jest faktycznie objawem choroby.

Według dr. Kropa nasze otoczenie wpływa na nasze zdrowie, pogląd ten leży u podstaw medycyny ekologicznej i jeśli zależy nam na dobrej formie, warto ograniczyć obecność szkodliwych czynników. O ile w czy w pracy mamy mniejszy lub większy wpływ na to, co jemy, na czym śpimy i jakimi środkami sprzątamy, o tyle podczas wakacyjnych wypraw jest to sprawa drugorzędna. A przecież podczas urlopu chcemy czuć się szczególnie dobrze, chcemy wypocząć i nabrać energii na kolejny, czasem bardzo trudny, rok. Jak osiągnąć cel nie poświęcając swojego zdrowia i samopoczucia?

Naturalnie czyste otoczenie

O szkodliwości zanieczyszczonego powietrza, jedzenia, wody i gleby nie trzeba nikogo przekonywać. Nawet osoby nie będące zwolennikami medycyny ekologicznej mają świadomość, jak bardzo wszelkie zanieczyszczenia nam szkodzą. Jeśli faktycznie zależy nam na dobrym odpoczynku, wybierzmy odpowiednie miejsce pobytu. Duże ośrodki miejskie, tłumne plaże i górskie szlaki, bliskość wielkich zakładów przemysłowych wpływa na stan środowiska w danym regionie. Jeśli zależy nam na dobrej jakości wodzie, powietrzu i jedzeniu, zdecydujmy się na pobyt w ekologicznym gospodarstwie agroturystycznym. Często są one położone w prawdziwie dziewiczych miejscach, daleko od przemysłu, na skraju parku narodowego lub krajobrazowego. Jednocześnie status gospodarstwa ekologicznego gwarantuje nam jakość pożywienia i wody. Dzięki temu mamy pewność, że nasz urlop będzie wartościowy, choć niekoniecznie w luksusowych warunkach. Za to w bliskości z przyrodą, w ciszy i spokoju.

© Fotolia

Odpowiednia pielęgnacja ciała

Latem możemy spodziewać się prawie wszystkiego. Upalnego popołudnia z temperaturą ponad 30 stopni Celsjusza, gradobicia i burzy pojawiających się w ciągu kilku minut, ukąszenia kleszcza i konsekwencji w postaci boreliozy lub też nagłej alergii połączonej z dusznościami albo wysypką. Podczas urlopu, szczególnie z dziećmi, musimy być przygotowani na wszelkie okoliczności. Jednak, by uniknąć przykrych niespodzianek, warto mieć z sobą sprawdzone produkty chroniące nasze zdrowie. Wybierając krem do opalania wybierzmy ten z filtrami mineralnymi. Po pierwsze filtry mineralne są w pełni naturalne (nie ma w nich chemii), po drugie skuteczniej chronią skórę. Przed kleszczami czy komarami bronić nas mogą naturalne wyciągi ziołowe. Owady te nie znoszą olejków eterycznych zawartych w ziołach. Chroniąc się przed uczuleniem na wakacjach warto stosować ekologiczne, roślinne kosmetyki. Odpowiednio dobrane nie będą negatywnie wpływały na stan skóry nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych. I zapewnią nam ładny wygląd.

Dbałość o każdy szczegół

Nawet jeśli nie chcemy spędzać wakacji na łonie natury, możemy przygotować się do wyjazdu w taki sposób, by zminimalizować czynniki ryzyka. Na przykład zabierając z swoją pościel, śpiwory czy koce. Rada ta szczególnie dotyczy osób uczulonych na roztocza, pierze, sierść zwierząt. Własna, sprawdzona pościel jest gwarancją dobrego samopoczucia. Standardem jest już, że w hotelach czy do wynajęcia stosuje się pościel antyalergiczną i dba o czystość poszewek i ręczników, jednak jeśli mamy stresować się, czy na pewno nic nie grozi naszemu zdrowiu, lepiej przygotować się na każdą okoliczność. Osoby nadwrażliwe na środki chemiczne mogą wziąć z sobą przetestowane, a tym samym bezpieczne, produkty do sprzątania czy mycia naczyń. Pamiętajmy także, że dbanie o czystość pokoju, w którym aktualnie przebywamy, wybieranie odpowiedniej wody do picia, regularna aktywność fizyczna, zależą wyłącznie od nas. A przecież one również mają wpływ na zdrowie.

Ekologiczne i zdrowe wakacje

By urlop był prawdziwie ekologiczny, nie musi być spędzony w ośrodku o takiej nazwie. Czasem wystarczy niewielki domek na skraju lasu, gdzieś daleko od miasta. Albo pokój w miłym, czystym hoteliku w turystycznej miejscowości. Troszcząc się o siebie i swoich bliskich, dokonujmy odpowiednich wyborów. Naturalne kosmetyki i środki czystości, zachowanie zasad bezpieczeństwa i sprawdzanie jakości pożywienia, które jest nam serwowane nie stanowią wymysłu, są wyrazem świadomości, miłości i dbałości o sposób życia. Przecież dbać o siebie powinniśmy bez względu na porę roku i okoliczności.


Zobacz również:

Co słychać w firmie Rembud

Prosto od opolskich deweloperów

Apartamenty Eko Park

Równolegle prowadzone są prace przy trzech budynkach

Apartamenty Perłowe Opole-Górki – dwukondygnacyjne domy

Apartamenty 80,85 m², 4 pokoje, 2 miejsca postojowe

Działka budowlana 31 arów Opole-Wrzoski

Możliwość podziału na 3 działki

Śpij dobrze

Materace SENPO

6 Opolska Wystawa Mieszkań i Domów

Listopad 2022 w C.H. Karolinka w Opolu

Beata Marcinowicz

Udostępnij ten artykuł

Rynek Nieruchomości Opole Nowe Mieszkania Domy Apartamenty Rynek pierwotny Rynek wtórny

Apartamenty Eko Park - Opolski Rynek Nieruchomości

Apartamenty Eko Park

Równolegle prowadzone są prace przy trzech budynkach

Działka budowlana 70 arów Opole-Czarnowąsy - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana 70 arów Opole-Czarnowąsy

Wydane warunki zabudowy

Zielone Górki – mieszkania, na które Cię stać - Opolski Rynek Nieruchomości

Zielone Górki – mieszkania, na które Cię stać

Mieszkania z ogrodem - cena do 350 000 zł

Działka budowlana Opole ul. Wrocławska - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana Opole ul. Wrocławska

Działka 46 arów naprzeciwko C.H. Karolinka

Osiedle Górki – domy pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Osiedle Górki – domy pod Opolem

Komfort i piękno przyrody blisko Opola

Apartamenty szeregowe w Ozimku - Opolski Rynek Nieruchomości

Apartamenty szeregowe w Ozimku

Ekskluzywne apartamenty 100 m² z ogrodem

Osiedle Górki – działki budowlane pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Osiedle Górki – działki budowlane pod Opolem

Komfort i piękno przyrody blisko Opola

AquaVet Weterynarz OpolePartner

AquaVet Weterynarz Opole

Nocna pomoc weterynaryjna, Rehabilitacja zwierząt

Odra Prestige Apartamenty - Opolski Rynek Nieruchomości

Odra Prestige Apartamenty

Jedyne takie miejsce w Opolu

Domy szeregowe 80 m² z ogródkiem i miejscem postojowym - Opolski Rynek Nieruchomości

Domy szeregowe 80 m² z ogródkiem i miejscem postojowym

Nowe osiedle na ul. Jana Kwoczka, Opole - Wójtowa Wieś

Działka budowlana 31 arów Opole-Wrzoski - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana 31 arów Opole-Wrzoski

Możliwość podziału na 3 działki

Dom z pompą ciepła w idealnej lokalizacji - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom z pompą ciepła w idealnej lokalizacji

Apartament w zabudowie bliźniaczej