Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

MAJ 2022

CZYTAJ

Apartamenty Awangarda

Wyczekiwana inwestycja firmy Rembud na ulicy Tarnopolskiej już w sprzedaży

,

Apartamenty Awangarda

Wyczekiwana inwestycja firmy Rembud na ulicy Tarnopolskiej już w sprzedaży

Mariusz Ciołeszyński

96

Rozmowa z architektami osiedla Apartamenty Awangarda, Małgorzatą i Andrzejem Zatwarnickimi z biura projektowego Architop.

Mariusz Ciołeszyński: W nieruchomościach najważniejsza jest oczywiście lokalizacja, dlatego od tego rozpocznijmy, gdzie powstanie to osiedle?

Andrzej Zatwarnicki: Lokalizacja tego osiedla jest faktycznie wyjątkowa, to jedno z najbardziej poszukiwanych miejsc do zamieszkania w Opolu. Bez wątpienia to atut dla przyszłych właścicieli inwestycji Apartamenty Awangarda. Mówimy o dzielnicy Gosławice, a dokładnie ulicy Tarnopolskiej vis-a-vis osiedla Bielany, tego samego dewelopera, firmy Rembud. Obok są tereny parkowe oraz obiekt K2 Arena z najwyższą w Opolu ścianką wspinaczkową i nowoczesną siłownią. Dla rodzin z małymi dziećmi dobrą informacją jest decyzja Urzędu Miasta Opole o zbudowaniu dokładnie naprzeciw tego osiedla nowego przedszkola. W pobliżu znajduje się również cała infrastruktura ułatwiająca codzienne życie, czyli sklepy, apteki, szpital, ścieżki rowerowe, boisko, szkoła, oraz dużo zieleni i przestrzeni na rodzinne spacery.

Mariusz Ciołeszyński: Patrzymy właśnie na wizualizacje i prosimy o komentarz, bo te pomysły powstały najpierw w Państwa głowie, a wkrótce staną się rzeczywistością.

Andrzej Zatwarnicki: Osiedle Apartamenty Awangarda jak widzimy znajduje się na działce, która jest podzielona na dwie przestrzenie. Pierwsza z nich to część przeznaczona na budynki, druga przeznaczona tylko na zieleń, która izoluje osiedle od strony ulicy Tarnopolskiej. Inwestycja Apartamenty Awangarda składa się z 4 budynków, w sumie 147 mieszkań, dla których zapewnimy 221 miejsc parkingowych, w tym 178 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Powyżej 40% powierzchni osiedla zajmować będzie zieleń. Miejsc parkingowych naziemnych będzie niewiele – przez co nie będą się one znajdować pomiędzy budynkami, do każdego zaś budynku poprowadzi nas wygodna ścieżka piesza.

Dołożyliśmy starań, aby odległości pomiędzy budynkami były spore, najmniejsza z nich wynosi 19 metrów. Budynki, jak widzimy na wizualizacji, są niskie, posiadają tylko 3 kondygnacje naziemne oraz jedna na poddaszu. Dachy budynków są skośne nadając całej inwestycji odpowiedni klimat.

Mariusz Ciołeszyński: Naszych czytelników szczególnie interesują metraże mieszkań, w jakim przedziale zostały zaprojektowane i jak została zorganizowana ta przestrzeń?

Małgorzata Zatwarnicka: Powierzchnia mieszkań jest zróżnicowana, wynosi od 27 do 80 metrów. Większość mieszkań jest w metrażach około 60 metrów. Najczęściej mieszkania te posiadają dwie sypialnie, duży pokój z otwartą lub częściowo otwartą kuchnią. Część z nich wyposażona jest w pomieszczenia gospodarcze. Kawalerki, czyli mieszkania z jedną sypialnią to około 40 metrów powierzchni. Będą też luksusowe mieszkania na ostatniej kondygnacji o powierzchni ok 80 metrów z trzema sypialniami i dużymi przestrzeniami dziennymi, wyposażone w otwarte kuchnie z dużymi tarasami. Wszystkie mieszkanka wyposażone są w duże łazienki około 5 m2.

Mariusz Ciołeszyński: Zapytam jeszcze o klasyczne kawalerki?

Małgorzata Zatwarnicka: Mamy klasyczne kawalerki, w dwóch lub trzech wariantach. Ich powierzchnia od 27 do 43 m2. Każde mieszkanie posiada balkon, taras lub loggię.

Mariusz Ciołeszyński: Jak są zorganizowane mieszkania na najwyższym poziomie?

Małgorzata Zatwarnicka: To mieszkania jednopoziomowe. Część z nich posiada duże tarasy lub mniejsze balkony. Mieszkania posiadają skosy, w wyniku czego powierzchnia podłogi jest większa niż powierzchnia podana jako obliczona według norm. Ich wnętrza sprawiają wrażenie bardzo przestrzennych.

Mariusz Ciołeszyński: Czy w mieszkaniach można dokonywać zmian układu ścian?

Andrzej Zatwarnicki: Tak, jest taka możliwość. Projektując wnętrze staraliśmy się o to, aby były one na tyle elastyczne, żeby umożliwić zmiany, które chciałby wprowadzić inwestor.

Mariusz Ciołeszyński: Zapytam jeszcze o komórki lokatorskie oraz piwnice, ponieważ firma Rembud jak pamiętam z wcześniejszych inwestycji na osiedlu Nova Ozimska czy Imperial Apartamenty zawsze dbała o ten element swojej oferty, żeby mieszkańcy mieli wygodę również pod tym względem. Jak to jest rozwiązane na osiedlu Apartamenty Awangarda przy ulicy Tarnopolskiej?

Andrzej Zatwarnicki: Całość osiedla jest podpiwniczona, pomiędzy poszczególnymi zespołami budynków znajdują się garaże podziemne, również pod bezpośrednią tkanką mieszkalną, jednak nie na całej powierzchni. Komórki lokatorskie, znajdują się w piwnicy, część na kondygnacjach mieszkalnych w rejonie klatek schodowych.

Mariusz Ciołeszyński: Gratuluję tego dzieła projektowego, ta wizualizacja pokazuje że będzie to bardzo ładne osiedle o charakterystycznej nazwie. Czekamy na pytania naszych czytelników i wrócimy wkrótce do tematu.

Małgorzata i Andrzej Zatwarniccy: My również dziękujemy.

Chcesz kupić nieruchomość bez pośredników od dewelopera?

Zadzwoń:

696 007 321

Mariusz Ciołeszyński

Redaktor naczelny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł
Zobacz wszystkie nowe osiedla