Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

MAJ 2024

CZYTAJ

Co nowego słychać w firmie Investor Property

Prosto od opolskich deweloperów

Co nowego słychać w firmie Investor Property

Prosto od opolskich deweloperów

Mariusz Ciołeszyński

84

Ten artykuł liczy 1691 słów i przeczytasz go w około 5 min. i 38 sek.

Investor Property – mix sprawdzonych rozwiązań i odpowiedzi na nowe oczekiwania klientów na obecnym rynku inwestycji deweloperskich.

Z Marcinem Heffnerem i Jackiem Sydorem – zarządem firmy Investor Property, rozmawia Mariusz Ciołeszyński z Opolskiego Rynku Nieruchomości.

Od kilku lat firma Investor Property ma coraz większy wpływ na rynek nieruchomości w budując kolejne ów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, dlatego chciałem zapytać, co w znaczącym stopniu miało wpływ na rozwój Waszej firmy? Jaki model obsługi Klienta preferujecie?

Marcin Heffner (MH), Członek Zarządu Investor Property: Rzeczywiście, od kilku lat konsekwentnie realizujemy kolejne projekty deweloperskie, koncentrując się na zabudowie jednorodzinnej bliźniaczej i szeregowej. Nasze inwestycje są zlokalizowane na Zaodrzu, w dzielnicach Szczepanowice i Wójtowa Wieś. W tak dynamicznie zmieniającym się otoczeniu tego biznesu jak obecnie, warto zadać sobie pytanie jakie wartości i działania wpływają na dalszy rozwój firmy i czy jest to coś więcej niż tylko zabudowa kolejnych terenów? W przypadku Investor Property zawsze chcieliśmy czegoś więcej – chcieliśmy, żeby nasze realizacje wyróżniały się na opolskim rynku pod względem wizualnym oraz jakości wykonanych projektów. Nie bez znaczenia jest również elastyczne podejście do oczekiwań klientów pod względem wprowadzania indywidualnych zmian w ich nowych . Z perspektywy ostatnich lat mogę powiedzieć, że dla rozwoju naszej firmy największe znaczenie miała systematyczna praca nad podnoszeniem kompetencji poszczególnych członków zespołu oraz utrzymywanie w relacjach z partnerami biznesowymi i klientami podejścia fair play. Uważamy, że poza tym, że jest to w naszym DNA, to w dłuższej perspektywie zwyczajnie się opłaca – jesteśmy i chcemy być trwale związani z opolskim rynkiem nieruchomości i nadal budzić pozytywne skojarzenia. W relacjach z klientami preferujemy bliski kontakt i bieżące szybkie rozwiązywanie kwestii dla nich ważnych. Stawiamy na partnerstwo – oczywiście w procesie budowlanym obowiązuje ścisły harmonogram i nie wszystkie marzenia klienta można spełnić, ale robimy wiele, aby być firmą elastyczną i otwartą.

Czym się wyróżniają na lokalnym rynku projekty mieszkaniowe, które realizujecie?

MH: Przede wszystkim niesztampowym projektem architektonicznym, całościowym spojrzeniem na realizowaną inwestycję i dbałością o szczegóły oraz infrastrukturę. Nie żałujemy środków na podniesienie atrakcyjności naszych osiedli. Na przykład w ostatniej realizacji – #Osadzie Hlouszka – wykonaliśmy dla najmłodszych mieszkańców piękny plac zabaw, wjeżdżających na wita elegancki mur gabionowy z nazwą osiedla, a na jego teren prowadzi szeroka droga i chodniki oświetlone lampami LED, których układ został zaprojektowany przez specjalistę. Zależy nam, aby Klienci czuli się komfortowo w swojej lokalnej społeczności w przyjaznym i ładnym otoczeniu.

Na jakim etapie budowlanym są obecnie poszczególne etapy inwestycji na Osiedlu Hlouszka i kiedy jest planowane oddanie tego osiedla do użytkowania?

Jacek Sydor (JS), Członek Zarządu Investor Property: Realizujemy aktualnie ostatni, trzeci etap #Osady Hlouszka. W poprzednich dwóch etapach, w ramach których oddaliśmy 38 lokali, już mieszkają Klienci lub trwają tam prace wykończeniowe. W trzecim etapie zbudujemy czternaście bliźniaczych, każde wielkości 81,30 m kw. z przynależnym ogródkiem o zróżnicowanej wielkości 75-340 m kw. Właśnie wylano stropodach w drugim z siedmiu budynków, wykonano schody w czterech budynkach, a w najbardziej zaawansowanym stawiamy już ścianki działowe. Wielkimi krokami zbliżamy się do zamknięcia stanu surowego – w grudniu planujemy montaż okien. Trzeci etap #Osady Hlouszka wydamy w lipcu 2023 r.

Czy nowa sytuacja na rynku kredytowym miała znaczący wpływ na podpisane wcześniej umowy deweloperskie z klientami, czy wiele osób było zmuszonych wycofać się z umowy?

MH: Akurat rozpoczęliśmy sprzedaż ostatniego etapu #Osady Hlouszka tuż po zaostrzeniu kryteriów przyznawania kredytów i po wybuchu wojny w Ukrainie. Nasi Klienci musieli zmierzyć się z tą nową niekorzystną sytuacją i, w kilku przypadkach, nie doszło do zakupu, ponieważ utracili zdolność kredytową. Nie bez znaczenia jest również dłuższa obecnie sprzedaż nieruchomości na rynku wtórnym, ponieważ część Klientów finansuje zakup nowego ze sprzedaży innej nieruchomości, a teraz trzeba się liczyć z mniejszą elastycznością tego rynku.

Jak się obecnie kształtuje sprzedaż nowych mieszkań, w jakim stopniu są to umowy gotówkowe?

MH: Nie jest tajemnicą, że cała branża odnotowuje spadki sprzedaży. Z rozszalałego rynku sprzed roku, na którym brakowało materiałów budowlanych, a firmy nierzadko podkupowały sobie pracowników, weszliśmy w fazę gwałtownego ochłodzenia. Obecnie, aby sprzedać nowe , trzeba zaproponować Klientom więcej, niż wcześniej. Szczególnie w kontekście energooszczędności i nowoczesnych systemów zarządzania domem. Dlatego w Investor Property odpowiadając na te potrzeby, wprowadziliśmy w III etapie #Osady Hlouszka nowe udogodnienia – pakiety SMART HOME i EKO HOME, w ramach których Klient otrzymuje system sterowania domem oparty na osprzęcie firmy FIBARO oraz elementy EKO – pompę ciepła, wyprowadzenie na fotowoltaikę czy zbiornik na deszczówkę z pompą do podlewania ogródka. Widzimy znaczny spadek udziału umów sprzedaży finansowanych kredytem, a zdecydowanie więcej klientów gotówkowych. Często w podjęciu decyzji zakupowej pomaga utrzymująca się wysoka inflacja i chęć ochrony posiadanych środków – nieruchomości, zwłaszcza nowe i w atrakcyjnej lokalizacji, stanowią tradycyjnie świetne zabezpieczenie kapitału z widokiem na wzrost ich wartości w czasie. Warto dodać, że w #Osadzie Hlouszka 3 proponujemy model zakupu z wykończeniem i gwarancją czynszu najmu, co może być wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą samodzielnie zajmować się wynajmem.

Jak firma Investor Property radzi sobie z obsługą gwarancyjną na wcześniej zakończonych inwestycjach?

JS: Reklamacje to ten element działalności deweloperskiej, którego nikt nie lubi – ani deweloper ani Klienci. Wolelibyśmy, żeby ich w ogóle nie było, jednak nie żyjemy w świecie idealnym i niestety się zdarzają w różnym stopniu praktycznie w każdej inwestycji. W takim przypadku istotne dla nas jest sprawne i możliwie szybkie załatwienie sprawy tak, żeby Klient nie czuł rozczarowania. Technicznie, zgłoszenia od Klientów trafiają do naszego systemu, gdzie są dokładnie analizowane, a uznane przez nas za zasadne przekazujemy do naszych wykonawców, którzy już bezpośrednio realizują naprawę. W przypadku mniej oczywistych zgłoszeń, nasz dział techniczny weryfikuje ich przyczynę, aby podjąć skuteczne i precyzyjne działania. Trzeba dodać, że Klienci często zgłaszają jako reklamacje sytuacje, w których już nie my, jako deweloper jesteśmy odpowiedzialni, a np. zarządca lub sąsiad. Zdarza się to zwłaszcza w początkowym okresie eksploatacji.

Jakie plany na przyszły rok na kolejne inwestycje deweloperskie ma firma Investor Property?

JS: Sytuacja na rynku wymusza na nas ostrożne podejmowanie kolejnych zobowiązań, trzeba się zmieniać i adoptować do nowych okoliczności. Aktualnie realizujemy trzeci etap inwestycji #Osada Hlouszka, którego odbiór nastąpi w lipcu 2023 r., mamy też w przygotowaniu kolejne ambitne projekty, które zaprezentujemy w połowie przyszłego roku.

Dlaczego warto właśnie teraz zainwestować we własną nieruchomość, a nie czekać co przyniesie przyszłość?

MH: Moim zdaniem warto wziąć pod uwagę, jak zmieniają się możliwości zakupowe przeciętnego Kowalskiego i jak bardzo zduszono akcję kredytową w sztuczny sposób zamykając drogę do własnego mieszkania wielu osobom z całkiem wysokimi dochodami. Deweloperzy gwałtownie wyhamowali ilość rozpoczynanych budów, ale koszty im wcale nie spadają. Ma na to wpływ, poza czynnikami obiektywnymi jak kryzys wywołany wojną, także polityka Państwa – zdecydowanie skierowana na utrudnianie życia przedsiębiorcom. Obecny kryzys nakłada się również na wcześniej wprowadzone rozwiązania ustawodawcy podwyższające koszty i utrudniające działalność deweloperską – takie jak nowa ustawa deweloperska, nowe warunki techniczne czy konieczność odprowadzania składek na jeszcze jeden państwowy fundusz – Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. Te wszystkie czynniki powodują, że zakupu nie powinny odkładać osoby, które chcą uchronić swój kapitał przed inflacją, ale również takie, które liczą na spadki cen. Moim zdaniem, nie ma obecnie czynników, które ten spadek spowodują, a w dłuższej perspektywie zwiększony popyt spotka się ze zmniejszoną podażą i mniejszą liczbą uczestników rynku po stronie deweloperów, co może wywołać dodatkową presję na wzrost cen nowych mieszkań i . Dlatego warto skorzystać z atrakcyjnych promocji i elastycznego podejścia do finansowania zakupu w modelu 30/70, do których serdecznie zapraszamy w Osadzie Hlouszka 3.


Uroczyste otwarcie biura Investor Property przy ul. Oleskiej 121 w Opolu

26 listopada 2022 odbyła się uroczystość otwarcia nowego biura firmy Investor Property, położonego w Opolu przy ul. Oleskiej 121.

Marcin Heffner, Członek Zarządu Investor Property: Takie wydarzenie to świetna okazja, aby zintegrować współpracowników, kooperantów i przyjaciół firmy. Ponieważ staramy się wyróżniać na rynku odważnymi projektami, przyjazną atmosferą i kreatywnością, nie mogło zabraknąć ciekawych akcentów również w czasie imprezy uroczystego otwarcia. Po przywitaniu gości i lampce szampana przecięto wstęgę i wzniesiono toast za dalsze sukcesy firmy. Aby nasi goście poczuli atmosferę pracy w firmie deweloperskiej, zostali zaproszeni do udziału w małej rywalizacji – podzieleni na zespoły mieli do wybudowania mikrodomki z prawdziwych cegiełek. W wesołej wrzawie udało się przeprowadzić konkurs i wyłonić zwycięzców. W krótkiej prezentacji podsumowaliśmy dotychczasowe osiągnięcia Investor Property, zrealizowane inwestycje oraz istotne dla firmy wartości. Dyskutowano do późna, a korzystając z obecności wielu osób z branży, wymieniano cenne doświadczenia. Goście na pożegnanie otrzymali firmowe zestawy upominkowe.

Investor Property
ul. Oleska 121
45-231

tel. 795 850 795
e-mail: [email protected]

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 17.00
sobota – niedziela: nieczynne


Zobacz również:

Osiedle Belweder Park w Nysie

Dziennik Budowy Maj 2024

Nowe mieszkanie 37 m² w Brzegu

2 pokoje na nowym osiedlu

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem

Nowy dom w zabudowie szeregowej, z ogrodem

Domy wolnostojące CALM HOUSE

Oferta sprzedaży – 3 różne domy

Mariusz Ciołeszyński

Zespół redakcyjny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł

Rynek Nieruchomości Opole Nowe Mieszkania Domy Apartamenty Rynek pierwotny Rynek wtórny

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach

Dom 110 m², działka 400 m²

Działka 1,76 ha Opole-Wrzoski - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka 1,76 ha Opole-Wrzoski

Zobacz szczegółowy raport o działce

Centrum Budowlane MARBET - Materiały budowlane - sklep i hurtownia budowlanaPartner

Centrum Budowlane MARBET

Materiały budowlane - sklep i hurtownia budowlana

Działka budowlana, Dąbrowa koło Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka budowlana, Dąbrowa koło Opola

Zobacz szczegółowy raport o działce

Mieszkanie 33 m² na Zaodrzu - Opolski Rynek Nieruchomości

Mieszkanie 33 m² na Zaodrzu

Nowoczesna kawalerka z klimatyzacją

Działka w Kępie pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka w Kępie pod Opolem

Działka 7833 m², w pełni uzbrojona

Na sprzedaż nowy dom 138 m² w Opolu - Opolski Rynek Nieruchomości

Na sprzedaż nowy dom 138 m² w Opolu

Dom o pow. użytkowej 103 m², z garażem 19 m²

Ośrodek jeździecki Bierdzany - Opolski Rynek Nieruchomości

Ośrodek jeździecki Bierdzany

Kompleksowa oferta sprzedaży - działki i budynki

Dom 124 m² po remoncie bardzo blisko Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 124 m² po remoncie bardzo blisko Opola

Dom jednorodzinny z ogrodem

FOTON PRACA Polska - Oferty pracy dla obcokrajowców w PolscePartner

FOTON PRACA Polska

Oferty pracy dla obcokrajowców w Polsce

Działka 53 ary z lasem i dostępem do Wisły - Opolski Rynek Nieruchomości

Działka 53 ary z lasem i dostępem do Wisły

Działka w Wyszogrodzie, ok. 50 km od Krakowa

Nowe mieszkanie 37 m² w Brzegu - Opolski Rynek Nieruchomości

Nowe mieszkanie 37 m² w Brzegu

2 pokoje na nowym osiedlu

Działka na sprzedaż: Znajdź idealną działkę na sprzedaż i zrealizuj swoje marzenia o własnym miejscu.