Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

CZERWIEC 2024

CZYTAJ

Jak zbudować pierwszy milion ?

Czasem budzimy się wcześnie rano z jasno sprecyzowaną myślą: gdybym był bogaty.

Jak zbudować pierwszy milion ?

Czasem budzimy się wcześnie rano z jasno sprecyzowaną myślą: gdybym był bogaty.

Seweryn Werda

Ten artykuł liczy 748 słów i przeczytasz go w około 2 min. i 30 sek.

Większość z nas chce być bogatym człowiekiem, żyć na wysokiej stopie, nie martwić się o emeryturę, o przyszłość dzieci. Jednak wydaje się nam, że bogactwo jest nieosiągalne, że to nie dla nas, że nie mamy szans. Wstajemy więc, pijemy kawę, idziemy do pracy, wracamy do , zajmujemy się dziećmi, kładziemy spać. I tak bez końca, bez perspektyw.
Rzecz w tym, że przyszłość dla każdego z nas jest otwarta i tylko od nas zależy, jak wykorzystamy dany nam czas. Ludzie, którzy dysponują majątkiem najczęściej bardzo ciężko na niego pracowali, poświęcali każdą chwilę rozwijaniu biznesu, rezygnowali z przyjemności. Na przykładzie multimilionerów widać, że droga do sukcesu nie jest łatwa, ale jest słuszna. Budowanie pozycji w świecie finansowym wymaga żelaznej konsekwencji, planowania, umiejętności przewidywania, jak również podejmowania ryzyka. Najczęściej to nie błyskotliwy, chwytliwy pomysł czyni nas bogatymi, ale upór, wytrwałość i odporność na porażki.

Jeśli chcesz zbudować swój pierwszy milion musisz już dziś wprowadzić kilka zmian w swoim życiu. Zacznij iść pod prąd (nie rób tego z pieniędzmi, co robi statystyczny Polak, tzn. nie wkładaj swoich pieniędzy do banku), znajdź człowieka, który jest inwestorem i robi to, czego chce Ciebie nauczyć, słuchaj uważnie jego zaleceń.
Po pierwsze bądź konsekwentny, systematycznie odkładaj pewien procent swoich pieniędzy. To niezwykle wymagająca droga, ale też najbardziej skuteczna. Żelazna konsekwencja zarówno w pracy, jak w życiu prywatnym, pomaga. Po drugie, nie bój się podejmować ryzyka. Najbardziej znane sukcesy mają swoje źródło w ryzykownych sytuacjach. Jeśli wiesz, że możesz stracić pieniądze, możesz też się na to przygotować. Dzięki temu ewentualna strata nie będzie tak dotkliwa, a zysk tym bardziej ucieszy. Po trzecie, nie poddawaj się. Nawet z porażki wyciągnij pozytywne aspekty i działaj dalej. Bankructwo stało się udziałem takich potentatów, jak Henry Ford, Walt Disney, H.J. Heinz (zanim zaczął produkować swój słynny ketchup), Donald Trump, a nawet Abrahama Lincolna. Porażka nie podcięła im jednak skrzydeł, a stała się motorem do działania, by kolejnym razem obrócić się w sukces. Po czwarte, bądź oszczędny. Majątek pochodzi z ciężkiej pracy, jednak trwonienie go nie jest sposobem na jego pomnożenie. Oszczędzanie to jeden ze sposobów, bardzo zresztą skuteczny, na zbudowanie pierwszego miliona. Po piąte, inwestuj. To właśnie inwestycje są podstawą pomnażania pieniędzy. Nie odkładaj swoich zarobków na marnie oprocentowane konto bankowe, lokacie, nie chowaj ich w „skarpecie”. Inwestuj je, pozwól im pracować na ciebie. To dzieje się samo, bez większego zaangażowania z twojej strony.

Istnieje wiele sposób na zbicie majątku. I wcale nie jest konieczne zakładanie firmy, podbijanie rynku, projektowanie innowacyjnych rozwiązań. Wystarczy, że zaczniesz stosować się do tych kilku wspomnianych wyżej zasad, a zapewne będzie ci łatwiej. Oszczędzanie i inwestowanie, regularne, może stać się zalążkiem twojego majątku. Przykładem mogą być fundusze inwestycyjne, dzięki którym w długim okresie czasu (i tu właśnie potrzebna jest konsekwencja) okazują się doskonałym narzędziem do zarabiania. Działające na zasadzie kuli śnieżnej, czyli im dłużej się toczy, tym jest większa, inwestycje w tego rodzaju fundusze przynoszą spore zyski, o niewielkim stopniu ryzyka. Ważne, by działać regularnie, oszczędzać coraz więcej i nie poddawać się pierwszym porażkom, tylko ze spokojem czekać na zysk. Z funduszami inwestycyjnymi jest poniekąd jak z inwestowaniem na giełdzie. Jeśli ceny akcji spadają, należy dokupić kolejny pakiet i cierpliwie czekać aż wzrosną, bo wzrosnąć muszą.

W jaki sposób działają fundusze inwestycyjne przedstawia symulacja na obrazku. Na jej przykładzie doskonale widać, jak wiele możemy zyskać postępując jak biznesmeni: konsekwentnie, odważnie i oszczędnie.

budowa_pierwszego_miliona
Jeżeli naprawdę chcesz zostać rentierem, być bogaty, mieć na koncie milion i cieszyć się finansową wolnością – podejmij decyzję już dziś i daj sobie szansę na zmianę. Tylko w ten sposób możesz stać się człowiekiem sukcesu, będącym inspiracją i przykładem dla innych. Odważ się, zaryzykuj odpowiedzialnie i po prostu bądź bogatym człowiekiem. W razie pytań służę radą.


Zobacz również:

Dom wolnostojący CALM HOUSE 2

Dom 136 m², Działka 750 m², Garaż 21 m²

NOVO Apartamenty w Nysie

Dziennik Budowy Maj 2024

Osiedle Belweder Park w Nysie

Dziennik Budowy Maj 2024

Nowe mieszkanie 37 m² w Brzegu

2 pokoje na nowym osiedlu

Seweryn Werda

Dyrektor regionalny, konsultant finansowy, inwestor
„Diament”– Doradcy Finansowi Sp. z o.o.
www.diament-df.pl
tel. kom. 604 903 205, [email protected]

Udostępnij ten artykuł

Rynek Nieruchomości Opole Nowe Mieszkania Domy Apartamenty Rynek pierwotny Rynek wtórny

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem

Nowy dom w zabudowie szeregowej, z ogrodem

Dom 94 m² w Lędzinach pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 94 m² w Lędzinach pod Opolem

Nowo budowany dom z ogrodem i garażem

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom w zabudowie bliźniaczej w Opolu-Bierkowicach

Dom 110 m², działka 400 m²

4-pok. mieszkanie 149 m² Opole ul. Kośnego - Opolski Rynek Nieruchomości

4-pok. mieszkanie 149 m² Opole ul. Kośnego

Umeblowane, sprzęt AGD, kominek

Centrum Budowlane MARBET - Materiały budowlane - sklep i hurtownia budowlanaPartner

Centrum Budowlane MARBET

Materiały budowlane - sklep i hurtownia budowlana

Domy wolnostojące CALM HOUSE - Opolski Rynek Nieruchomości

Domy wolnostojące CALM HOUSE

Oferta sprzedaży - 3 różne domy

Oferta inwestycyjna - Opolski Rynek Nieruchomości

Oferta inwestycyjna

Dwa mieszkania w jednym domu

Dom 124 m² po remoncie bardzo blisko Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 124 m² po remoncie bardzo blisko Opola

Dom jednorodzinny z ogrodem

Nosi Ci Się - Sklep z ubraniami dla dzieci - modna odzież dziecięcaPartner

Nosi Ci Się

Sklep z ubraniami dla dzieci - modna odzież dziecięca

3-pokojowe mieszkanie 77 m² z klimatem - Opolski Rynek Nieruchomości

3-pokojowe mieszkanie 77 m² z klimatem

Groszowice, blisko plaża i kąpielisko

Na sprzedaż dom 191 m² w Opolu - Opolski Rynek Nieruchomości

Na sprzedaż dom 191 m² w Opolu

Dom o pow. użytkowej 151 m²

Kawalerka 31,5 m² Opole Ozimska - Opolski Rynek Nieruchomości

Kawalerka 31,5 m² Opole Ozimska

Doskonałe mieszkanie na wynajem

Dom do wynajęcia Opole: Znajdź idealny dom do wynajęcia w Opolu dzięki naszej szerokiej ofercie.