Opolski Rynek Nieruchomości - czytaj online

NOWY NUMER JUŻ DOSTĘPNY

CZERWIEC 2024

CZYTAJ

Imperial Apartamenty

Rozmowa z projektantami Imperial Apartamenty - Małgorzatą i Andrzejem Zatwarnickimi

,

Imperial Apartamenty

Rozmowa z projektantami Imperial Apartamenty - Małgorzatą i Andrzejem Zatwarnickimi

Mariusz Ciołeszyński

Ten artykuł liczy 1467 słów i przeczytasz go w około 4 min. i 53 sek.

Imperial to nowa inwestycja firmy Rembud, która powstaje właśnie w Szczepanowicach. To bardzo kameralna dzielnica, w której nie znajdziemy wieżowców, ani obiektów przemysłowych. Tutaj dominuje niska zabudowa, w znacznej części ów jednorodzinnych i zieleń drzew i trawników. Co ważne, ta zlokalizowana w niewielkiej odległości od centrum dzielnica, mieści w sobie wszystko, co potrzebne do życia. Znajduje się tu szpital z przychodnią i gabinetami lekarzy specjalistów, szkoła podstawowa, przedszkola, sklepy z niezbędnymi na co dzień artykułami. Do największego w regionie centrum handlowego dojedziemy stąd w zaledwie kilka minut.

Mariusz Ciołeszyński – Dziś niezwykle cenimy sobie prywatność. Jakie rozwiązania architektoniczne zastosowali państwo, by podnieść komfort życia przyszłych mieszkańców Imperial Apartamenty?

Andrzej Zatwarnicki – Przystępując do projektowania myśleliśmy o tym, by pomóc mieszkańcom zrealizować ich podstawowe potrzeby, między innymi potrzebę prywatności. Dlatego też na parterze mają podniesione tarasy, w sposób uniemożliwiający zaglądanie na nie przez osoby przechodzące obok budynku. Loggie na piętrach posiadają balustrady z przyciemnionym oszkleniem ograniczającym widoczność od strony chodnika. Co ważne, zapewniamy dużą odległość między budynkami, dzięki czemu prywatność lokatorów będzie znacznie większa. Także z tego powodu zaprojektowaliśmy między budynkami wysoką zieleń. Takie rozwiązanie to również sposób na upały i stworzenie miejsca przyjaznego mieszkańcom, w którym będą się dobrze czuć.

Małgorzata Zatwarnicka – Projektując obiekt staraliśmy się zadbać o jak największe przestrzenie, dlatego tarasy poprowadzone są przez całą długość mieszkania. W znakomitej większości również loggie zajmują całą długość mieszkania.

M.C. – Jaka jest różnica pomiędzy loggią a balkonem?

Andrzej Zatwarnicki – W przypadku zwykłego balkonu znaczna jego część wykracza poza zarys głównych ścian wewnętrznych, czyli inaczej mówiąc odstaje od nich. Loggię osłaniają ściany boczne i zadaszenie.

M.C. – Imperial Apartamenty wygląda na zupełnie inne niż te, które projektowali Państwo wcześniej dla firmy Rembud.

Małgorzata Zatwarnicka – Dokładnie tak. jest kameralne, niska zabudowa stwarza zupełnie inny komfort.  Tutaj mamy do czynienia z wielorodzinną zabudową apartamentową, o której marzy najczęściej każda rodzina. W jednym z budynków jest tylko 29 , co podnosi dodatkowo standard inwestycji. W podziemiu znajdą się miejsca garażowe i komórki lokatorskie, które zaplanowane są również na poszczególnych piętrach. A wszystko to dla większej wygody mieszkańców. Zaprojektowaliśmy windy w każdej klatce schodowej. Projektując Imperial Apartamenty dużo myśleliśmy o komforcie poruszania się po obiekcie, szczególnie w kontekście rodzin z małymi dziećmi i osób starszych.

Andrzej Zatwarnicki – Warto zaznaczyć także, że większe mieszkania mają wydzielone pomieszczenia gospodarcze. W największych znajdują się dwie sypialnie, pokój dzienny, łazienka, toaleta, pomieszczenie gospodarcze i loggia albo taras. Większość okien zaprojektowaliśmy od podłogi do sufitu. Dzięki temu do pomieszczeń dostaje się dużo światła dziennego, atmosfera  w staje się bardziej przyjazna, a i samo zyskuje na przestronności. W części drzwi prowadzące na taras są przesuwne, a w części otwierane, to zależy od sposobu organizacji pomieszczenia.

Małgorzata Zatwarnicka – Co istotne, pomieszczenia gospodarcze w poszczególnych mieszkaniach mogą również służyć jako pralnie, dzięki temu pralka nie musi znajdować się w łazience. Łazienki są spore, zajmują powierzchnię ok. 5 m2, w zależności od metrażu mieszkania. W większych mieszkaniach znajdziemy także osobną toaletę.

M.C. – Dziś kupujący cenią zarówno funkcjonalność mieszkań, jak i organizację przestrzeni wokół budynków mieszkalnych. Jakie są Państwa pomysły na spełnienie tych potrzeb?

Andrzej Zatwarnicki – Przede wszystkim zaprojektowaliśmy budynki trzykondygnacyjne. A to oznacza niewielką liczbę mieszkań. O tym, że budynki położone są od siebie dosyć daleko i oddzielone wysoką zielenią już wspomniałem. Co ważne, tej zieleni na będzie naprawdę dużo. Trawniki, żywopłoty, krzewy mają za zadanie zarówno dbać o prywatność mieszkańców, jak też wpływać na codzienny komfort ich życia. To szczególnie ważne latem, gdy nadchodzą fale upałów. Zieleń nas po prostu chroni przez skutkami takiej pogody. Nie da się też ukryć, że kiedy spoglądamy przez przeszklone ściany na zewnątrz i widzimy tam zieleń, to jesteśmy po prostu szczęśliwsi.

M.C. – Wróćmy na chwilę do metraży mieszkań i tarasów,  bo widzę na projekcie że są bardzo różne i to na wszystkich kondygnacjach.

Andrzej Zatwarnicki: Tak faktycznie, jest bardzo duża różnorodność, są mieszkania do wyboru dla klienta, od 25 metrów do ponad 100 metrów. Prawie każde mieszkanie jest inne, mamy do wyboru naprawdę wiele typów. Na parterze większość mieszkań posiada tarasy zielone o metrażu: od 13 m kw– do ponad 100 m kw, a niektóre mają loggie. Na wyższych kondygnacjach mamy loggie i tarasy.

M.C. – Patrząc na wizualizacje  Imperial Apartamenty imponuje tak niska zabudowa osiedla, jaki był tego zamysł?

Małgorzata Zatwarnicka: Do niepodważalnych atutów osiedla należy jego kameralność z powodu właśnie tej niskiej zabudowy osiedla i bardzo dużej ilości zieleni. Zabudowa osiedla jest miejska, wielorodzinna, ale sprawia wrażenie zabudowy kameralnej, tak jakbyśmy byli na eleganckim przedmieściu w dzielnicy willowej.

M.C. – Wróćmy jeszcze do tych terenów zielonych otaczających osiedle.

Małgorzata Zatwarnicka: Teren, na którym stanie osiedle, będzie miał dużo zieleni, znajdą się tam place zabaw, teren jest zaprojektowany iż pomimo tego, że jest dużo zieleni wspólnej, będzie zapewniony komfort mieszkańcom na parterze, z ograniczeniem możliwości zaglądania do mieszkań. W planie jest to, aby cały budynek był otoczony żywopłotem i nasadzeniami izolacyjnymi, które odizolują część wspólną od części prywatnych. Pomiędzy balustradami, a chodnikiem ma pojawić się zazielenienie , które wizualnie zmniejszy wielkość tych balustrad, niejako ukryją się one w takim kobiercu, a to sprawi, że nie będzie możliwości podchodzenia do tych stref.  Wówczas mieszkańcy poczują swobodę w swoim własnym mieszkaniu spacerując po nim w szlafroku czy w piżamie.

M.C. – Lokalizacja tego osiedla jest ostatnio bardzo popularna w Opolu, przypomnijmy przyczyny tego faktu. 

Andrzej Zatwarnicki: Powstaje nowa dzielnica mieszkaniowa, otoczona  na razie polami, ale zaczynająca się bardzo dynamicznie zmieniać. Można wręcz powiedzieć, że w Opolu powstanie nowa, duża  apartamentowa dzielnica mieszkaniowa o nowej jakości i z dużą ilością zieleni – co wynika z planu. W pobliżu znajduje się Politechnika, pływalnia Wodna Nuta, szkoła, szpital, wyspa Bolko, blisko jest również nowa strefa inwestycyjnej we Wrzoskach, co będzie miało duże znaczenie.

M.C. – Wcześniej wspomniał Pan o przynależnych do mieszkań tarasach, co można powiedzieć o wymiarach i funkcjonalności tych powierzchni?

Andrzej Zatwarnicki: Na parterach prawie wszystkie mieszkania mają tarasy zielone na gruncie lub w ramach dachów zielonych, one z reguły mają 3,5 m głębokości, na każdym z nich znajduje się jakiś fragment utwardzenia, na którym można postawić sobie meble lub używać w ramach własnych pomysłów, co do użytkowania powierzchni zielonej, one są zasłonięte od części otwartej pełnymi balustradami o wysokości 110 cm. Należy zaznaczyć, że te tarasy są wyżej niż otaczające ciągi komunikacyjne, to chroni przed zaglądaniem do nich i daje poczucie odizolowania i intymności. Głowy przechodniów będą zawsze poniżej balustrad, które są pełne. Na pozostałych kondygnacjach balustrady są wykonane są  w taki sposób, że są pełne do połowy wysokości, są balustradami całoszklanymi ze szkła dymionego.

M.C. – Jeszcze na koniec spójrzmy na te zielone ogródki i tarasy, które faktycznie tworzą klimat zabudowy willowej.

Małgorzata Zatwarnicka: Wymiary rozpoczynają się od 13 m2 do ponad 100 m2, loggie są około 20-metrowe. W ogródkach będzie można zadecydować, czy chce się posiadać intensywnie zazielenienie w postaci trawnika, czy może jakąś roślinę bezobsługową czy skalniak. Wszystkie tarasy dolne mają zadaszenie 1,5 m. Również tarasy powyżej mają zadaszenia. Balkony z reguły są na szerokość całego mieszkania. To będą funkcjonalne godne swej szczególnej  nazwy Imperial Apartamenty.

M.C. – Bardzo dziękuję Państwu za  dzisiejszą rozmowę.

Chcesz kupić nieruchomość od dewelopera?

Zadzwoń:

696 007 321


Zobacz również:

Imperial Apartamenty

Nowy etap inwestycji – budynek E już w sprzedaży

Apartamenty Awangarda

Relacja z placu budowy nowego osiedla

Co słychać w firmie Rembud

Prosto od opolskich deweloperów

Imperial Apartamenty

Ostatnie wolne mieszkania w budynku D

Dzień Otwarty na osiedlu Imperial Apartamenty

11 września 2021 godz. 9:00 – 15:00

Imperial Apartamenty

Stan budowy – Maj 2021

Mariusz Ciołeszyński

Redaktor naczelny Opolskiego Rynku Nieruchomości

Udostępnij ten artykuł

Rynek Nieruchomości Opole Nowe Mieszkania Domy Apartamenty Rynek pierwotny Rynek wtórny

Dom 124 m² po remoncie bardzo blisko Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 124 m² po remoncie bardzo blisko Opola

Dom jednorodzinny z ogrodem

Dom wolnostojący blisko Opola - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom wolnostojący blisko Opola

Dom 136 m², działka 750 m²

FOTON PRACA Polska - Oferty pracy dla obcokrajowców w PolscePartner

FOTON PRACA Polska

Oferty pracy dla obcokrajowców w Polsce

Zajazd z dużym ogrodem blisko autostrady A4 - Opolski Rynek Nieruchomości

Zajazd z dużym ogrodem blisko autostrady A4

Hotel, restauracja, parking

4-pok. mieszkanie 149 m² Opole ul. Kośnego - Opolski Rynek Nieruchomości

4-pok. mieszkanie 149 m² Opole ul. Kośnego

Umeblowane, sprzęt AGD, kominek

Dom wolnostojący CALM HOUSE 2 - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom wolnostojący CALM HOUSE 2

Dom 136 m², Działka 750 m², Garaż 21 m²

Oferta inwestycyjna - Opolski Rynek Nieruchomości

Oferta inwestycyjna

Dwa mieszkania w jednym domu

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem - Opolski Rynek Nieruchomości

Dom 137 m² w Kępie pod Opolem

Nowy dom w zabudowie szeregowej, z ogrodem

Nosi Ci Się - Sklep z ubraniami dla dzieci - modna odzież dziecięcaPartner

Nosi Ci Się

Sklep z ubraniami dla dzieci - modna odzież dziecięca

Nowe mieszkanie 37 m² w Brzegu - Opolski Rynek Nieruchomości

Nowe mieszkanie 37 m² w Brzegu

2 pokoje na nowym osiedlu

3-pokojowe mieszkanie 77 m² z klimatem - Opolski Rynek Nieruchomości

3-pokojowe mieszkanie 77 m² z klimatem

Groszowice, blisko plaża i kąpielisko

Na sprzedaż nowy dom 138 m² w Opolu - Opolski Rynek Nieruchomości

Na sprzedaż nowy dom 138 m² w Opolu

Dom o pow. użytkowej 103 m², z garażem 19 m²

Bez pośredników: Bez pośredników - szybko i bezpiecznie znajdziesz wymarzoną nieruchomość.