Przeprowadzka bez stresu
Jak zrobić to z głową i nie zwariować
Aneta Kolasińska-Demidowicz
Ten artykuł liczy 608 słów i przeczytasz go w około 2 min. i 2 sek.
Zbliża się ten wielki dzień! Masz już swoje wymarzone mieszkanie, ale trzeba się jeszcze przeprowadzić. To zadanie dla wielu z nas potrafi przyćmić szczęście związane z nowym domem, na który czekamy często kilka lat. Zatem jak zrobić to z głową i przy tym nie utracić radości związanej z nowym etapem w życiu.
Pierwszym punktem powinno być przygotowanie szczegółowego planu i harmonogramu działań. Sporządzenie listy zadań i rzeczy do zabrania, co pomoże nam zaoszczędzić czas nerwy i pieniądze. Tematem powinniśmy się zająć nawet na 2-3 miesiące przed planowanym terminem przeprowadzki. Na wstępie musimy zrobić gruntowną selekcję rzeczy, które zabieramy ze sobą, sprzedajemy, oddajemy charytatywnie czy wyrzucamy. Warto też nie gromadzić tylko wykorzystywać zapasy jedzenia, chemii czy kosmetyków, by jak najmniejsze ilości pozostały do ewentualnego przewiezienia. Jeśli zamierzasz samodzielnie pakować swoje rzeczy to zacznij zbierać wcześniej materiały do pakowania: pudełka, folie, papier (gazety), taśmę, nożyk, markery, materiały do zabezpieczenia mebli, sprzętu podczas transportu.
© stock.adobe.com
Ważne by zastanowić się czy podejmujemy decyzję przeprowadzki na własną rękę, biorąc pod uwagę warunki, czas, sprzęt i ręce do pracy. Wydawać by się mogło, że taka opcja, gdzie będziemy korzystać z własnego auta czy życzliwości znajomych czy rodziny będzie najtańszą. Ale brak większego auta może spowodować, że będziemy kursować między dwoma punktami kilkakrotnie, a niektórych większych sprzętów czy mebli nie uda nam się bezpiecznie przetransportować. Brak doświadczenia, sprzętu i wydłużający się czas skutkujący brakiem sił, spadkiem motywacji i zwiększeniem stresu niestety nam nie pomogą w „ogarnięciu” tego przedsięwzięcia. Warto zastanowić się nad opcją zlecenia transportu lub kompleksowej usługi przeprowadzki zewnętrznej firmie. Z pomocą przyjdą Państwu specjaliści z Ogarniemy to z Opola, którzy dopasują zakres usług do indywidualnych potrzeb klienta. Wycena jest całkowicie bezpłatna, a specjaliści przybędą we wskazane przez klienta miejsce by ocenić potrzeby i zaplanować całość realizacji. Jeśli chcemy całkowicie pozbyć się problemu przeprowadzki lub nie mamy na nią czasu czy odpowiednich zasobów to możemy zlecić kompleksową usługę: pakowanie rzeczy osobistych, sprzętów, mebli, demontaż, zabezpieczenie przedmiotów na czas transportu, wniesienie i wniesienie wraz z montażem, a czasem również ustawienie wszystkiego według projektu i rozpakowanie. Przy przeprowadzkach bardzo pomocną formą są również mini magazyny Ogarniemy to, czyli miejsce na tymczasowe przechowanie swoich rzeczy w bezpiecznych warunkach. Ta opcja szczególnie przyda się osobom, które nie mają jeszcze w pełni przygotowanego nowego lokum, a konieczność opuszczenia mieszkania powoduje problem z przechowywaniem, zwłaszcza większych rzeczy. Wynajem ma bardzo elastyczną formę i okres można dowolnie przedłużać, jak i zmieniać metraż magazynu, jeśli sukcesywnie przewozimy kolejne rzeczy do swojego nowego domu. Na miejscu znajdują się wózki, by łatwiej przetransportować swoje ładunki do magazynów.
Jeśli mamy już wszystko zaplanowane i podjętą decyzję czy działamy sami czy przy pomocy firmy zewnętrznej to pamiętajmy by naszych starych i nowych sąsiadów poinformować o terminie planowanej przeprowadzki i ewentualnych niedogodnościach, np. hałasie, zajętej windzie czy miejscu parkingowym tuż przy wejściu oraz wzmożonym ruchu na korytarzu. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nieporozumień, okażemy życzliwość i szacunek mieszkańcom miejsca, które opuszczamy i zasiedlamy. A może będzie to też okazja do poznania naszych nowych sąsiadów…
Zobacz również:
Opolskie Targi Nieruchomości już w październiku 2024
Jubileuszowe Targi oraz 9. Opolska Wystawa Mieszkań i Domów